” مرد منطقی ” وودی آلن به کن می آید

وودی آلن تلاش می کند فیلم تازه خود را با عنوان «مرد منطقی» به جشنواره فیلم کن امسال برساند.

هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از ورایتی «مرد منطقی» تازه‌ترین فیلم وودی آلن است که فیلمبرداری آن ادامه دارد و بازیگرانی چون «خواکین فینیکس» و «اما استون» در آن بازی می کنند. کارگردان تلاش می کند تا فیلم را برای جشنواره کن ۲۰۱۵ آماده کند.

داستان فیلم درباره یک پروفسور دانشگاه و یکی از دانشجویانش است و طبق معمول فیلم های آلن از طنزی گفتاری همراه با نقد جامعه امریکایی بهره مند است.

وودی آلن بیش از این با فیلم‌هایی چون «غریبه‌ای بلند و سیاه را خواهی دید»، «رز ارغوانی قاهره» و «نیمه‌شب در پاریس» در جشنواره کن حضور داشته است.

وی طی سه دهه فیلم‌سازی، بیش از ۴۵ فیلم ساخته که با آن‌ها افتخارات و جوایز سینمایی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به چهار جایزه اسکار و دو جایزه گلدن گلوب  اشاره کرد.

دو جایزه‌ بهترین کارگردانی و شش جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه از جوایز بفتا انگلیس، خرس نقره‌ای جشنواره‌ برلین در سال ۱۹۷۵، جایزه‌ فیپرشی جشنواره‌ کن در سال ۱۹۸۵ برای «رز ارغوانی قاهره»، دو جایزه‌ بهترین فیلم خارجی از جوایز سزار فرانسه برای «مانهاتان» و «رز ارغوانی قاهره»، جایزه بهترین فیلم اروپایی از جوایز گویا اسپانیا در سال ۲۰۰۶ برای «امتیاز نهایی»، شیر طلای افتخاری جشنواره‌ ونیز در سال ۱۹۹۵، جایزه‌ یک عمر دستاورد سینمایی از جشنواره‌ سن‌سباستین در سال ۲۰۰۴ از دیگر افتخارات سینمایی این کارگردان محسوب می‌شوند.

شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۴ تا ۲۴ می ۲۰۱۵ در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =