“مرغ سحر” عالیم قاسم اف در بازار موسیقی

آلبوم ˝مرغ سحر˝ با صدای عالیم قاسم اف روانه بازار موسیقی شد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه، حمید اسفندیاری، مدیر انتشارات آوای باربد به هنرآنلاین، گفت: عالیم قاسم اف آلبوم “مرغ سحر” را از سوی انتشارات آوای باربد منتشر کرد.

مدیر انتشارات آوای باربد در ادامه با اشاره به اینکه این اثر موسیقایی شامل ۱۲ قطعه است، گفت:  نام بعضی از قطعات این اثر موسیقایی گَل‌گَل، کورعرب ماهنیسی، چهارگاه موغام، بیات شیراز موغام و نازلی یاریم، مرغ سحر، و من گلمیشم سیزه قونان و… است. همچنین این آلبوم شامل دو لوح صوتی و یک لوح تصویری است.

اسفندیاری تاکید کرد: سی‌دی تصویری این اثر شامل پنج قطعه است که نام بعضی از قطعات آن گل گل جیرانم، چهارگاه موغام، بیات شیراز موغام و…. است.

مدیر انتشارات آوای باربد با اشاره به اینکه ژانر این اثر موسیقایی سنتی است، افزود: این آلبوم توسط محمد مرسلی ضبط شده و تهیه‌کننده آن خسرو سرتیپی بوده است.

حمید اسفندیاری درباره اعضا و نوازندگان این گروه گفت: در این آلبوم عالیم قاسم اف (آواز و قاوال)، مالک منصوراُف (تار)، رئوف اسلام‌اُف (کمانچه)، رافائیل عسکراُف (بالابان و کلارینت)، ناطق شیرین‌اُف (ناقاره و کوبه ای) و… از اعضا و نوازندگان این گروه هستند.)

عالیم قاسیم‌اف یکی از معروفترین خوانندگان موسیقی مقامی آذربایجان است.

او تاکنون کنسرت‌هایی در کشورهای هلند، ژاپن، چین، ایتالیا، کانادا، روسیه، کشورهای آسیای میانه، فرانسه، ایران، انگلیس، آلمان، اسپانیا، بلژیک، برزیل و ایالات متحده و … برگزار کرده‌است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =