مسابقه مجسمه-معماری “آزادی؛ یک امید مشترک”

بنیاد فرهنگ در آمریکا فراخوان مسابقه مجسمه-معماری جهت نصب در شهر لس‌آنجلس را انتشار داده که جایزه آن ۳۰۰ هزار دلار آمریکا است.

بنیاد فرهنگ

به گزارش سرویس تجسمی هفت گاه،مسابقه مجسمه-معماری “آزادی؛ یک امید مشترک” که توسط بنیاد فرهنگ برنامه ریزی شده، ایده اصلی اش را از نمایش منشور کورش کبیر، سال ۲۰۱۳ در موزه گتی آمریکا گرفته، از هنرمندان دعوت می کند تا طرحهای خود را که بازگو کننده ی منشور کورش کبیر، بر اساس مفاهیم آزادی اندیشه، رواداری دینی و حقوق بشر می باشد به این مسابقه ارسال کنند.

بودجه ی در نظر گرفته شده برای طراحی، ساخت، و نصب اثر برگزیده ۳۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا تعیین شده است.

بنیاد فرهنگ اثر برگزیده ی این مسابقه را از طرف جامعه ی ایرانی مقیم آمریکا به شهر لس آنجلس هدیه می کند اثر برگزیده دراین شهر بر پا خواهد شد.

ایمنی عمومی و قابل شاهده بودن برای عابرین و رانندگان از نکات مهم در طراحی این اثر محسوب میشوند.

مصالح و سازه ی در نظر گرفته شده میبایست با شرایط آب و هوا و زلزله خیزی این منطقه سازگار باشند.

هیأت داوران این مسابقه را پنج نفر از متخصصین و منقدین موزه های مهم شهر لس آنجلس یعنی کامران دیبا معمار و بنیانگذار موزه هنرهای معاصر تهران، شهزاد قنبری معمار هیئت امنای بنیاد فرهنگ، لیندا کمارف و اسکات شیفر هر دو از مسئولین موزه گتی وبنت سیمسون از موزه هنرهای معاصر، لس آنجلس تشکیل می دهند.

فرآیند انتخاب طرح ها در این مسابقه به این صورت خواهد بود که درمرحله اول هنرمندان بر اساس پیشینه کاری خود انتخاب می شوند. درمرحله دوم از هنرمندان واجد شرایط دعوت می شود تا شرح پروژه پیشنهادی و طرح های اولیه خود را به مسابقه ارسال و در مرحله پایانی از پنج تا هفت هنرمند برگزیده در مرحله دوم دعوت می شود طرح کامل خود را ارائه دهند. هر یک از این هنرمندان مبلغ ۵,۰۰۰ دلار آمریکا دریافت خواهند کرد.

تمامی مدارک لازم باید از طریق پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی www.callforentry.org ارسال شوند و مدارک ارسالی ناقص و یا دریافت شده بعد از مهلت ارسال پذیرفته نخواهند شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات دقیقتر نیز میتوانند به نشانی اینترنتی  www.farhang.org/freedom مراجعه و یا با پست الکترونیکی  freedom@farhang.orgمکاتبه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =