معرفی داوران مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی «سینما حقیقت»

داورهای بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» معرفی شدند .

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از روابط عمومی جشنواره «سینما حقیقت»، منوچهر طیاب، محمدعلی فارسی، رامین حیدری‌فاروقی، علیرضا زرین‌دست، امیر تاجیک، معین کریم‌الدینی و مستانه مهاجر، ۸۰ فیلم مستند راه‌یافته به بخش مسابقه ملی جشنواره را در ۲ گروه مستندهای کوتاه (۴۵ دقیقه و کمتر) و مستندهای بلند (بیشتر از ۴۵ دقیقه) داوری خواهند کرد .

داوران بخش جایزه شهید آوینی جشنواره هم مرتضی سرهنگی، محمدمهدی عسگرپور و رضا برجی هستند که ۳۰ فیلم راه‌یافته به این بخش با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حوزه مقاومت را داوری خواهند کرد .

پیشتر اعلام شده بود که شش داور از کشورهای ایتالیا، فرانسه ، ایران (۲ داور)، آفریقای جنوبی و تایلند ، داوری ۳۳ فیلم ایرانی و خارجی راه‌یافته به بخش مسابقه بین‌الملل «سینماحقیقت» را در ۲ گروه مستندهای «کوتاه و نیمه‌بلند» و مستندهای «بلند» داوری خواهند کرد. این داورها عبارتند از : ماتئو داراس (فرانسه)، سام کلانتری (ایران) ، پیم پاکاتوویرا (تایلند) ، جان‌فرانکو رُزی (ایتالیا) ، کتایون شهابی (ایران) ، داریل اِلس (آفریقای جنوبی) .

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی ، یازدهمین دوره جشنواره فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذر ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =