آخرین اخبار : 

معرفی سرایندگان جدید در مجموعه شاعران معاصر انتشارات «پنگوئن»

«انتشارات پنگوئن» قصد دارد مجموعه جدید به گروه کتاب‌های خود در باب شاعران بیفزاید . این انتشارات مجموعه‌ای از آثار شاعران را به عنوان کلکسیون منتشر می‌کند و حالا قرار است نسلی جدید از شاعران را در مجلدی جدید به این مجموعه اضافه کند .

انتشارات پنگوئن

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه به نقل از گاردین ، مجموعه شاعران شناخته‌شده مدرن انتشارات «پنگوئن» که اولین بار در اوایل دهه ۱۹۶۰ با سروده‌های شاعرانی چون «لارنس دارل» و «استیوی اسمیت» منتشر شد قرار است تابستان آینده احیا شود و نسل دیگری از شاعران را به دنیا معرفی کند .این مجموعه سروده‌های زیادی را در خود جای داده است. مجلدی به سروده‌های شاعران شهر لیورپول مانند «راجر مککو»، «برایان پتن»، و «آدرین هنری» اختصاص دارد که حدود نیم میلیون نسخه به فروش رفته است. در آغاز هدف از انتشار این مجموعه معرفی شاعران معاصر به مخاطبین عام بود. چاپ اول این مجموعه  ۲۷ جلد کتاب داشت و در هر کدام سه شاعر مطرح به خواننده معرفی می‌کرد. در ادامه نمونه‌ای از شعرهای این افراد برای نشان دادن خصوصیات شعری و فرم نگارش شاعر منتشر شده است .

این مجموعه از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۹ به چاپ رسید و «استیوی اسمیت» را در کنار «جفری هیل» و «آلن گینزبرگ» را در کنار «لارنس فرلینگتی» قرار داد. سال ۱۹۹۰ بود که انتشارات پنگوئن مجموعه جدید را به این کلکسیون اضافه کرد و درباره شاعرانی چون «سایمون آرمیتیج»، «شون اوبراین»، «تونی هریسون»، «کارول آن دافی»، «ویکی فیور»، و «ایوان بولاند» سخن گفت .

ویراستار کتاب‌های شعر انتشارات «پنگوئن» که قرار است نسخه تصحیح‌شده آثاری از «آن کارسون»، «سوفی کالینز»، و «امیلی بِری» را در ماه جولای تحویل دهد معتقد است: «وقت آن فرا رسیده بود که این پروژه بار دیگر احیا کنیم. »

این انتشارات قصد دارد به طور متوسط هر سه ماه مجموعه‌ای جدید را وارد بازار کند. مدیر «پنگوئن» در این باره می‌گوید: «مجموعه‌هایی که ما برای آن برنامه داریم بی‌شمارند اما در  ۱۲ کتاب اول در حال رسیدن به مرحله نهایی هستیم. این مجموعه‌ها در سال‌های گذشته بسیار موفق عمل کرده‌اند. وقتی به مردم اعلام می‌کنم قرار است مجموعه‌های جدیدی مانند گذشته منتشر کنم بسیار استقبال می‌کنند و درباره مجموعه‌های قدیمی با خاطره‌ای خوب سخن می‌گویند .

شعرهای با ارزش زیادی در این عصر طلایی نظم یافت می‌شود . کتاب‌های زیادی در این دوره منتشر می‌شود ، زبان سخن گفتن مردم بسیار دچار تغییر شده است ، کلاس‌های نوشتار خلاق در بسیاری از مناطق برگزار می‌شود اما این موضوع سبب خلق شعر خوب نمی‌شود . در این میانه باید حواسمان به شاعران خوبی چون «کیت تمپست»، «وارثان شایر»، و نسل جدید شاعرانی که بدون محدودیت و از طریق دنیای وسیع اینترنت با مخاطبان خود در ارتباط هستند باشد. زمانه برای دریافت جلد دیگری از شاعران مدرن «پنگوئن» آماده است. »

به طور کل مجموعه‌های پیشین شاعران مدرن انتشارات «پنگوئن» حدود ۸۱ شاعر را پوشش می‌دهد. در این مجموعه تلاش شده است از همه جریان‌های شعری و از جنبش ضد مدرنیسم و شعرهای «کینگزلی آمیس» گرفته تا «تام راوورث» که معتقد بود حفظ این جنبش از وظایف انسانی اوست نمونه‌های مختلفی منتشر شود .

این مجموعه مربوط به شاعران در سال‌های گذشته با استقبال مخاطبان در دنیا روبه‌رو شده است و بسیاری دنبال نسخه‌های دسته دوم این مجموعه در کتابفروشی‌ها هستند .

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *