معرفی فینالیست‌های جایزه جهانی معماری فضای شهری ۲۰۱۵

کاندیدهای دریافت جایزه جهانی فضای شهری ۲۰۱۵ از سوی انستیتو (ULI) معرفی شدند.

هفت گاه

به گزارش سرویس معماری هفت گاه به نقل از هنرآنلاین ، انستیتو فضاهای شهری آمریکا( ULI )، برگزیده‌های حاضر در مرحله نهایی جایزه جهانی معماری فضای شهری ۲۰۱۵ را معرفی کرد. این جایزه که از سال ۲۰۱۱ از سوی “آماندا بار” رئیس این موسسه و عضو سابق کمیساریای شهر نیویورک در همکاری با بنیادهای “Kresge” و “MetLife” برپا شده، امسال برای نخستین بار است که در مقیاس جهانی به طراحی‌های شاخص فضای شهری اعطا می‌شود.

این جایزه که به دنبال ارائه بازتابی از فعالیت‌های خلاقانه توسعه‌دهندگان و کیفیت‌های معمارانه در ایجاد مکان‌های جذاب در شهرهای جهان است، گسترش رقابت میان طراحان و مؤسسات فضای شهری را در رسیدن به این مقصود مدنظر دارد.

در همین راستا انستیتو فضاهای شهری، ۶ کاندیدای دریافت این جایزه را معرفی کرده است.

هفت گاه

تفرجگاه ۳ و نیم کیلومتری خلیج مارینا در سنگاپور به‌عنوان مدلی از توسعه خودگردان شهری یکی از کاندیدهای دریافت این جایزه معرفی شده است. این تفرجگاه در قلب مکان کانونی جشن‌ها و فعالیت‌های فرهنگی این شهر طراحی شده است.

هفت گاه

پارک هزاره شیکاگو در ایلینوی ایالات‌متحده آمریکا، دیگر نامزدی است که به‌عنوان یک مدل موفق در بازسازی هسته‌های شهری و ارائه خدمات شهری به گردشگران برای لذت بردن از تنوع گسترده‌ای از رخدادهای عمومی به مرحله نهایی این مسابقه راه پیدا کرده است.

هفت گاه

پروژه باغ بی‌انتها در اوکلاهما ایالات‌متحده آمریکا، که حاصل بازسازی محوطه روبه خرابی ۱۵ هکتاری پارک مرکزی شهر اوکلاهما است، با تبدیل شدن به یک مرکز هنری بزرگ، به‌عنوان یک تحول و شاخصه مهم در راستای بهبود کیفیت زندگی شهری دیگر کاندیدای دریافت این جایزه است.

هفت گاه

پارک و دریاچه هزارفانوس درگوانگدونگ، چین نشان‌دهنده تلاش‌های زیربنایی و رویکرد استراتژیک سازندگانش در تحول شهری موفق است که راه‌حل‌هایی خلاقانه برای جذب شهروندان و گردشگران در این منطقه صنعتی- اقتصادی نوظهور ارائه می‌کند. این پروژه نیز امسال در فهرست نامزدهای جایزه جهانی فضای شهری ۲۰۱۵ قرار گرفته است.

هفت گاه

پروژه پارک و میدان “” ken Genser سانتا مونیکا، کالیفرنیا، ایالات‌متحده آمریکا به‌عنوان مظهر نوعی جدید از چشم‌انداز شهری که ایده‌های نوآورانه‌ای را برای تبدیل شدن به نمادی از منطقه مرکزی سانتا مونیکا ارائه می‌کند، در ادامه این فهرست قرار گرفته است.

هفت گاه

و بالاخره پارک کانال واشنگتن دی سی، ایالات‌متحده آمریکا که یکی از اولین پارک‌های ساخته شده در طرح” Anacostia”در اسکله این شهر بندری شمرده می‌شود، هم به‌عنوان مدلی از پایداری اجتماعی و اقتصادی این منطقه دیگر فینالیست این رویداد به‌حساب می‌آید.

گفتنی است؛ برنده نهایی این مسابقه اکتبر سال جاری میلادی از سوی هیئت ژوری جایزه ۱۰ هزار دلاری این رویداد را از میان نامزدهای اعلام‌شده به مسئول‌ترین فرد یا موسسه در حوزه طراحی فضاهای شهری اهدا خواهند کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =