مهدی مرتضایی : جشنواره فجر فرصت مغتنمی برای گروه های جوان است تا به راحتی موسیقی خود را به گوش مخاطبان برسانند

مهدی مرتضایی سرپرست و آهنگساز گروه ” همنوازان چکاو ” ، جشنواره موسیقی فجر را فرصتی می دانند که در آن بدون دغدغه می‌توانند موسیقی خود را به گوش مخاطبان برسانند.

گروه  همنوازان چکاو

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، گروه ” همنوازان چکاو ” از استان تهران در بخش رقابتی موسیقی کلاسیک ایرانی در سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر روی صحنه می‌رود.

مهدی مرتضایی سرپرست و آهنگساز گروه ” همنوازان چکاو ” گفت: چهار سال از عمر فعالیت گروه ما می‌گذرد، هر چند چهار سال عمر طولانی محسوب نمی‌شود اما نوازنده‌های گروه همه حرفه‌ای هستند و لااقل از سن ۱۲ سالگی تا‌کنون یک ساز را به صورت تخصص نواخته و حالا تبدیل به نوازنده‌های موفقی شده‌اند.

وی افزود: همه اعضای گروه سابقه پرباری دارند و در گروه‌های ایرانی و خارجی مختلفی ساز زده‌اند. همچنین شاگرد استادان معتبری هم بوده و برای کارشان سخت تلاش کرده‌اند.

مرتضایی در ادامه اظهار کرد: گروه ما تا کنون اجراهای متعددی داشته و از نظر آهنگسازی کارهایی نو و تازه ارائه کرده است. این گروه تقریبا جوان است و میانگین سنی اعضای آن ۲۵ – ۳۰ سال است.

سرپرست گروه ” همنوازان چکاو ” اظهار کرد: اعضای گروه پیش از این بصورت انفرادی و یا با گروه‌های دیگر در جشنواره شرکت کرده بودند و یا اجراهایی در بخش جنبی داشتند اما این نخستین بار است که در قالب گروه ” همنوازان چکاو ” به جشنواره موسیقی فجر می آییم.

وی افزود: از اطلاع رسانی جشنواره و تبلیغات راضی هستیم و دوست داریم بتوانیم در جشنواره اجرای خوبی را روی صحنه ببریم. فارغ از اینکه رتبه‌ای بیاوریم به دنبال این هستیم که بتوانیم اجرای خوبی را روی صحنه ببریم. در واقع اعضای گروه ما بیش از هر چیز به دنبال حفظ کیفیت کار هستند و همه تلاش خود را می کنند تا بتوانند اجرای خوبی را داشته باشند.

مرتضایی ادامه داد: گروه‌های جوان موسیقی به زحمت خود را سر پا نگه می دارند. نه اسپانسر دارند و نه حمایت دیگری. هزینه‌های سالن، تبلیغات و دیگر امور جنبی بار سنگینی بر دوش آنها می‌گذارد. از طرف دیگر همه این مراحل را هم پشت سر بگذارند، باید نگران فروش بلیت‌ها و پرشدن سالن باشند. به همین دلایل قبل از اجرا آرامش خود را هم از دست خواهند داد و ممکن است اجرا برایشان سخت شود.

سرپرست گروه ” همنوازان چکاو ” اظهار کرد: جشنواره همه این امکانات را در اختیار گروه‌های جوان قرار می‌دهد و به همین دلیل هم همه گروه‌ها برای شرکت در آن با هم رقابت می‌کنند و با توجه به اینکه سالن در اختیارشان است و تبلیغات هم انجام می‌شود، حضور در جشنواره برایشان یک فرصت مغتنم محسوب می‌شود و در آن به راحتی می‌توانند موسیقی خود را به گوش مخاطبان برسانند.

در گروه ” همنوازان چکاو ” ، محمد موسوی (نوازنده تار)، اشکان مرادی (نوازنده کمانچه آلتو)، احمد رنجبر (نوازنده عود)، مجید ملکی (نوازنده سازهای کوبه ای) و رهام خورشیدوند (نوازنده سنتور) مهدی مرتضایی آهنگساز و سرپرست گروه را همراهی می‌کنند.

سی‌امین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی ۲۴ بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سلام و عرض ادب .دوستی داشتم به نام رهام خورشید وند استاد آواز بود و اکنون کمی بی وفا اگر متن من را می بیند تماس بگیرد
    … ( شماره تماس ایشان نزد هفت گاه محفوظ است . )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهارده =