موزه استاد حمید سبزواری افتتاح می شود

آثار، جوایز و وسایل شخصی مرحوم حمید سبزواری پدر شعر انقلاب اسلامی به موزه‌ای در سبزوار منتقل شد تا فردا افتتاح شود.

هفت گاه

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه به نقل از فارس ، محسن ممتحنی فرزند مرحوم حمید سبزواری ضمن اشاره به هدیه برخی لوازم استاد سبزواری به موزه‌ای در سبزواری اظهار داشت: پیش از این وعده اهدای این وسایل را داده بودم ، بر این اساس در حال حاضر با بخشی از وسایل و هدایای پدر در سبزوار هستم تا به موزه هدیه شود .

او با بیان اینکه لیست و فهرستی از لوازم ، دست‌نوشته‌ها ، هدایا ، تقدیر نامه‌ای استاد سبزواری برای اهدا به موزه آماده و در سبزوار قرار دارد گفت : این موارد از منزل به سبزوار منتقل شده تا فردا در مراسمی که بدین منظور قرار است برگزار شود ضمن افتتاح موزه این وسایل در معرض دید عموم قرار گیرد .

ممتحنی افزود: بعلاوه لوازم شخصی ، دست‌نوشته‌ها ، تابلوها ، تقدیر نامه‌ها ، تندیس‌ها کتابخانه استاد نیز فهرست شده و به موزه اهدا می شود .

او گفت: مسئولین سبزواری تدارکی در جوار مزار پدر دیده‌اند و ساختمانی بدین منظور و برای موزه در نظر گرفته شده تا آثار این شاعر در آن به نمایش گذاشته شود، ابتدا قرار بود از سه ساختمانی که از سوی خانواده هدیه شده یکی به عنوان محل به نمایش گذاشتن این وسایل استفاده شود اما در نهایت ساختمان شهرداری در جوار مزار پدر میزبان این هدایا خواهد شد .

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =