موزه زندان قصر میزبان پیکاسو، میرو، دالی و روتلا

نخستین نمایشگاه گالری‌های جهان با حضور ۳۰ گالری از ۲۰ کشور جهان نظیر اسپانیا، ترکیه، سویس و پرو از ۴ تا ۸ تیرماه در موزه زندان قصر برپا می‌شود.

هفت گاه

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ؛ در این نمایشگاه گالری‌هایی از کشورهایی چون اسپانیا، ترکیه، سویس، پرو شرکت دارند با نمایش آثار ۱۲۰ هنرمند در شاخه های مختلف هنرهای تجسمی؛ نقاشی، مجسمه سازی و هنر جدید با حمایت موسسه نسل آفتاب حضور خواهند داشت.

بهروز کیانی دبیر هنری نمایشگاه گفت: برنامه ریزی برای اجرای نمایشگاه گالری های جهان در ایران؛ از حدود اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ آغاز شده، بخش بین‌المللی نمایشگاه با همکاری شرکت Art Collect و Euro Asia که خود متخصص در برگزاری Art Fair در جهان است؛ تهیه و تدارک دیده شده است، که در بخش بین‌المللی برای نخستین بار ۳۰ گالری از ۲۰ کشور جهان نظیر اسپانیا، ترکیه، … سویس و پرو آثار ۱۲۰ هنرمند در شاخه های مختلف هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، مجسمه سازی و … را به نمایش خواهند گذاشت.

او افزود: بخشی از نمایشگاه جهت معرفی آثار هنرمندان ایرانی آماده شده است؛ که از اهداف این بخش می‌توان به ایجاد یک مقایسه فرهنگی و تکنیکی در نوع آثار خلق شده توسط هنرمندان ایرانی و سایر هنرمندان جهان و همچنین امکان برقراری ارتباط مستقیم بین هنرمندان ایرانی و گالری های خارجی بدون حضور واسطه های هنری اشاره کرد.

حامد اصغری، مدیر اجرایی نمایشگاه با اعلام خبر حضور آثاری هنرمندان مشهوری نظیر پابلو پیکاسو، سالوادور دالی و خوان میرو در این نمایشگاه گفت: این برای نخستین بار است که آثار این هنرمندان در قالب یک نمایشگاه بین المللی در ایران در معرض نمایش و فروش گذاشته می شود و از این نظر دارای اهمیت است.

به گفته اصغری؛ بخشی از عواید حاصل از نمایشگاه جهت حمایت از بیماران مبتلا به بیماری های نادر پیش بینی شده است و با نظر حامی معنوی نمایشگاه،”بنیاد بیماری‌های نادر ایران” جهت ارتقا در کیفیت زندگی این بیماران صرف خواهد شد.

این نمایشگاه برای نخستین بار در ایران از تاریخ ۴ لغایت ۸ تیر ماه ۱۳۹۳ با حمایت موسسه نسل آفتاب در محل باغ موزه قصر تهران واقع در خیابان شریعتی برگزار خواهد شد. بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقمندان آزاد است.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمایشگاه، هنرمندان و کشورهای حاضر علاقمندان می توانند به پایگاه اینترنتی www.aciige.com مراجعه کنند و یا با تلفن ۲۲۶۹۳۰۵۱ و موسسه نسل آفتاب تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =