نامزد های “گاورنر جنرال” معرفی شدند

نویسندگان، تصویرگران، مترجمان و شاعرانی که به مرحله نهایی جایزه ادبی «گاورنر جنرال» ۲۰۱۴ راه یافتند، معرفی شدند.

govnor general award

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه به نقل از ایسنا، این جایزه ۴۵۰ هزار دلاری سالانه در هفت بخش آثار ادبی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی را مورد بررسی قرار می‌دهد و به هر یک از برندگان مبلغی ۲۵ هزار دلاری و به نامزدهای نهایی ۱۰۰۰ دلار اعطا می‌کند.هفت بخش «گاورنر جنرال» ادبیات داستانی، غیرداستانی، شعر، ادبیات کودک، تصویرگری کتاب کودک، ترجمه و نمایشنامه هستند.

در بخش ادبیات داستانی «میشل کرامی» برای «سرزمین خوشی»، «بیل گستون» برای «جولیت غافلگیرکننده بود» و «کلر هولدن راثمن» با کتاب «اکتبر من» با هم به رقابت می‌پردازند. «پشت لاک‌پشت» به قلم «توماس کینگ» و «آسمان باز» نوشته «جوآن توماس» دو نامزد دیگر این بخش هستند.

در بخش ادبیات غیرداستانی اسامی «میشل هریس»، «آرنو کوپکی»، «ادموند متاتاوابین»، «الکساندرا شیمو» و «ماریا موچ» به عنوان راه‌یافتگان به مرحله نهایی «گاورنر جنرال» ۲۰۱۴ اعلام شد.

«صدیقه دو میژر» برای مجموعه شعر «ترک کردن جزیره هویی» با «جولی جوستن» شاعر «نور نور» و «کریستوفر لونسون» صاحب کتاب شعر «الهام شب» رقابت می‌کند. دیگر نامزدهای بخش شعر این جایزه «گراث مارتنز» و «آرلین پره» ‌هستند.

در بخش ادبیات کودک اسامی «جاناتان آکسیه»، «لزلی چویس»، «راشل و شین کیتسوالیک تینسلی»، «رازیل رید» و «ماریکو تاماکی» به عنوان راه‌یافتگان به مرحله نهایی اعلام شد. برگزیدگان بخش بهترین تصویرگری کتاب کودک «کین لنگ»، «رناتا لیوسکا»، «جولی مورستاد» و «جیلیان تاماکی» هستند.

«نقاب مخفی» اثری از «ریک شفه» برای کسب جایزه بخش بهترین نمایشنامه «گاورنر جنرال» با آثاری از «شین دیکسون»، «ژانت مونسیل» و «جوردن تاناهیل» به رقابت می‌پردازد.

در بخش بهترین ترجمه این جوایز هم «دومینک فورتی» برای ترجمه «پل-امیل بوردو»، «فرانسوا-مارک گگنون» برای ترجمه «شگفتی»، «الیس ترکوت» برای برگرداندن کتاب «گویانا» و مترجمان کتاب «زیبایی آهسته» و «میشل-مارکز بوچارد» برای ترجمه «کریستینا، دخترک پادشاه» به فهرست نامزدهای نهایی راه پیدا کردند. برندگان جوایز ۲۵ هزار دلاری «گاورنر جنرال» روز هجدهم نوامبر معرفی خواهند شد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =