نشان های رنگارنگ کودکان ایرانی در ژاپن

بیست و یکمین مسابقه بین‌المللی نقاشی «انجمن هیکاری» کشور ژاپن با درخشش کودکان و نوجوانان ایرانی همراه بود.

مسابقه‌ی هیکاری ژاپن

به گزارش سرویس تجسمی هفت گاه، در این مسابقه‌‌ که سال ۲۰۱۳ در ژاپن برگزار و نتایج آن به تازگی منتشر شده است، کودکان ایرانی موفق به دریافت یک نشان طلایی، ۳ نشان نقره‌ای، ۵ نشان برنزی و یک دیپلم افتخار شدند.

مسابقه‌ی هیکاری ژاپن از جمله معتبرترین مسابقات نقاشی در سطح جهان است که با موضوع‌های «کشاورزی، زمین زراعی، طبیعت، محیط زیست، مردم و خانواده» برگزار می‌شود.

در بیست و یکمین دوره‌ی این رقابت هنری ویژه‌ی کودکان و نوجوانان، احمد آل‌کثیر پسر ۱۳ ساله ساکن شهر شوش در استان خوزستان، نشان طلایی این مسابقه را به دست آورد و یاسمن زهیری ۹ساله از شهر قدس تهران، زهرا آذربایجانی۱۰ ساله از تاکستان استان قزوین و محبت چنگیزی ۱۳ ساله از شهر بهبهان استان خوزستان نشان‌های نقره‌ای مسابقه را از آن خود ساختند.

بهبهانی‌ها در این رقابت دو برگزیده دیگر هم داشتند و سیاوش مصفر ۶ ساله و شادی سینا ۱۱ ساله از این شهر به همراه سنا حنظلی ۸ ساله از اهواز، مریم عباسی ۹ ساله از شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری و امیرحسین حسنی‌زاده۱۰ ساله از هوانیروز کرمانشاه دیگر نشان‌های برنزی مسابقه‌ی هیکاری را به دست آوردند.

تنها دیپلم افتخار کودکان ایرانی در این مسابقه هم سهم فاطمه علی‌پور عضو۱۰ ساله مرکز شماره ۲۳ کانون تهران بود در عین حال به تمامی برندگان نشان‌های مسابقه لوح تقدیر هم اهدا شد.

گفتنی است رقابت در این مسابقه بین ۲۵۵۴۴ اثر از ۶۹ کشور جهان صورت گرفت که ۱۴۶۱ اثر آن متعلق به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =