نشست تخصصی ˝هنرهای شهری و اقتصاد شهر خلاق˝ در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار می‌شود.

نشست تخصصی ˝هنرهای شهری و اقتصاد شهر خلاق˝ در پژوهشکده فرهنگ ، هنر و معماری برگزار می‌شود.

هنرهای شهری و اقتصاد شهر خلاق

به گزارش سرویس معماری هفت گاه به نقل از روابط عمومی پژوهشکده فرهنگ ، هنر و معماری ، نشست تخصصی “هنرهای شهری و اقتصاد شهر خلاق” از دوره دوم سلسله نشست‌های علمی تخصصی “هنرهای شهری در تهران” به همت سازمان زیباسازی شهر تهران و پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری و توسط مرکز خدمات تخصصی فعالیت‌های هنری این پژوهشکده، در تاریخ دوشنبه ۷ دی‌ماه در تالار همایش‌های فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

محسن موسیوند دبیر این سلسله نشست‌‌ها، اهداف برگزاری این نشست‌ را آشنایی و تعامل هنرمندان، استادان و پژوهشگران حوزه هنر شهری با یکدیگر و ارائه آخرین یافته‌های علمی- پژوهشی، مدیریتی و تجربی در حوزه هنر شهری دانست. وی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد و جایگاه آن در حوزه مطالعات شهر و به‌ویژه هنرهای شهری، اظهار داشت که برگزاری نشستی با این عنوان، با توجه به مخاطبان آن که مشتمل بر دانشجویان و دانشگاهیان و هنرمندان و البته مدیران و مسئولان شهری است، بتواند در پیشبرد و اصلاح برنامه‌ها و سیاست‌گذاری صحیح و مناسب آن، به متولیان این حوزه یاری رساند و نتایج آن در قالب سخنرانی و انتشار مجموعه مقالات نشست‌ها، خروجی مناسبی برای استفاده دانشجویان و علاقه‌مندان باشد.

این برنامه به‌عنوان نشست دوم، با عنوان “هنرهای شهری و اقتصاد شهر خلاق” و با سخنرانی آقایان دکتر محمدرضا مریدی (عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران و عضو انجمن جامعه‌شناسی اروپا (ESA)) و دکتر میثم موسایی (عضو هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس انجمن علمی اقتصاد اسلامی ایران) در تاریخ دوشنبه ۷ دی‌ماه برگزار می‌شود.

گفتنی است اولین نشست دوره دوم، با عنوان “گرایشات معاصر در هنرهای شهری تهران” در تاریخ ۱۹ آبان‌ماه برگزار شد.

نشست‌‌ مذکور دوشنبه ۷ دی‌ماه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ در تالار همایش‌های پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب، بین چهارراه ولیعصر (عج) و خیابان فلسطین، ابتدای خیابان شهید برادران مظفرجنوبی، برگزار می‌شود.

حضور عموم در این نشست‌ها آزاد است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =