برپایی نمایشگاه نقاشی به یاد توران میرهادی

تصویرگران در نخستین سالروز درگذشت توران میرهادی ، عصر جمعه نوزدهم آبان ماه نقاشی های خود را در گالری ویستا به نمایش می گذارند .

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه، پریسا پهلوان مدیر گالری ویستا با اعلام خبر برپایی نمایشگاهی با عنوان «یادگاری» برای سالروز درگذشت توران میرهادی گفت: من از دانش‌آموزان مدرسه فرهاد بودم که حدود نیم قرن پیش با روش‌های نوین تربیتی ، توسط خانم میرهادی بنیان نهاده شد. او اعتقاد داشت سال های اولیه کودکی نقش مهمی در آنچه انسان به عنوان توشه آینده خود برمی‌دارد ، ایفا می‌کند و به همین دلیل در این مدرسه شیوه‌های متفاوتی برای تربیت دانش‌آموزان به کار می گرفت .

توران میرهادی

وی ادامه داد : توران میرهادی بنیانگذار شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان نیز بود. شکل‌گیری این فرهنگنامه کار بسیار بزرگی است که عده زیادی به صورت داوطلبانه در آن کار می‌کنند و دیدگاه‌های انسان دوستانه خانم میرهادی باعث شد این دو موسسه رشد کنند.

مدیر گالری ویستا بیان کرد : من هم سال ها عضو شورای کتاب کودک بودم و از نزدیک شاهد بودم هنرمندان تصویرگر چه ارتباط صمیمانه و نزدیکی با زنده یاد میرهادی داشتند از این رو تصمیم گرفتیم با حضور تصویرگران نمایشگاه متفاوتی به یاد توران خانم برگزار کنیم .

وی گفت: از تصویرگران خواستیم به جای آثار تصویرگری ، آثار نقاشی خود را در این نمایشگاه ارائه کنند تا تصویر متفاوتی از آنها را شاهد باشیم . گالری ویستا از بدو تولدش تلاش کرده نشان دهد به اعتلای هنر علاقمند است و برای تحقق رویکردهای کلان فرهنگی  دغدغه دارد ، برپایی مستمر نمایشگاه های هنرهای جدید از جمله ویدیو آرت و یا جایزه ویستا و توجه دادن جامعه به اهمیت ایده هنری از این جمله است، در همین راستا خواهیم کوشید نمایشگاه «یادگاری» به صورت سالانه برگزار شود.

مدیر گالری ویستا ادامه داد : ۱۶ تصویرگر که از هنرمندان فعال و پر کار شورا و علاقه‌مند به خانم میرهادی هستند، آثار خود را در نخستین مجموعه یادگاری  نمایش می‌دهند. همچنین قصد داریم با مشارکت هنرمندان، بخشی از عواید فروش این آثار را به شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان اهدا کنیم.

به گفته او ، آثاری از مهشید آسوده‌خواه ، نگین احتسابیان ، بنفشه احمدزاده ، عطیه بزرگ‌سهرابی ، مرجان ثابتی ، هدا حدادی ، پژمان رحیمی‌زاده ، فرشید شفیعی ، مریم طباطبایی ، کمال طباطبایی ، حسن عامه‌کن ، نجوا عرفانی ، کیوان عسگری ، عطیه مرکزی، مانلی منوچهری و مرجان وفاییان ، به کوشش کیوان عسگری در این مجموعه به نمایش درمی‌آید .

نمایشگاه «یادگاری» همزمان با نخستین سالگرد درگذشت توران میرهادی ، از ۱۹ تا ۲۹ آبان ماه در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری ، خیابان میرعماد ، کوچه دوازدهم‌ ، پلاک۱۱ برگزار می‌شود .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =