نمایشگاهی از «طناب‌های امید» مجید بهرامی

مجید بهرامی، هنرمند جوان تئاتر و سینما، که مدت‌هاست با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند نمایشگاهی از عکس‌های حضور خود در آلمان و تهران را با عنوان «طناب‌ها و امیدها» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌کند.

هفت گاه

به گزارش سرویس عکاسی هفت گاه، این هنرمند، درباره این نمایشگاه اظهار کرد: در نمایشگاه «طناب‌ها و امیدها» ۲۲ عکس از زمان حضورم در آلمان و ایران و در طول دوره درمانم در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. نمایشگاه «طناب‌ها و امیدها» نشان دهنده امیدهایی است که مثل یک طناب در زندگی من وجود دارند اما دیده نمی‌شوند.

او افزود: این نمایشگاه سال گذشته با ۱۶ عکس در آلمان برگزار شد. عکس‌ها با دوربین کاملا معمولی و در ابعاد ۴۰×۶۰ سانتی‌متر گرفته شده‌اند. ایده این نمایشگاه زمانی شکل گرفت که دکترم یک روز به من گفت زندگی‌ من به یک طناب نازک متصل است.

بهرامی همچنین عنوان کرد: در تمام عکس‌ها خودم حضور دارم. بعضی از عکس‌ها را دوستانم که در آلمان حضور داشتند از من گرفته‌اند و برخی دیگر را خودم. چیدمان صحنه عکاسی و مدیریت آن با خودم بوده و در طول دوره درمانم بدون استفاده از امکانات حرفه‌ای عکاسی از مکان‌های مختلفی که در آنجا حضور داشته‌ام عکاسی کرده‌ام.

او ادامه داد: این عکس‌ها در ابتدا با هدف برپایی نمایشگاه گرفته نشدند، اما یک روز که دکتر پیوندم در غذاخوری بیمارستان آن‌ها را دید از من خواست به دلیل وجود هیجان و شور زندگی در آن‌ها یک نمایشگاه بگذارم. او گفت که این کار روی بیماران دیگر تأثیر خیلی مثبتی خواهد داشت. نمایشگاهی که در آلمان برگزار شد خیلی مورد استقبال قرار گرفت و خبرگزاری‌های زیادی از آن گزارش تهیه کردند.

بهرامی خاطر نشان کرد: به این عکس‌ها و این نمایشگاه خیلی حس خوبی دارم و برایم مهم است که تماشاگر آن‌ها را ببیند و با آن‌ها درگیر شود.

نمایشگاه «طناب‌ها و امیدها» روز یکشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۷ در سالن میرمیران خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =