نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران در خانه هنرمندان

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران اثر علیرضا خاقانی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران در خانه هنرمندان

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران اثر علیرضا خاقانی سه‌شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۷ در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.

علیرضا خاقانی که پیش از این نمایشگاه تندیس‌های مشاهیر ایران را در خانه هنرمندان ایران برگزار کرده است، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه سه تندیس سیلیکونی از اساتید برجسته تار ایران استاد غلامحسین بیگجه‌خانی ، استاد جلیل شهناز و استاد محمدرضا لطفی در حال نواختن تار روی صحنه کنسرت در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد .

وی گفت: تلاش کردیم با پخش موسیقی در فضای نگارخانه و سه تندیس سیلیکونی از اساتید برجسته تار ایران ، یک صحنه کنسرت موسیقی برای مخاطبان خلق کنیم .

خاقانی درباره جنس این تندیس‌ها در نمایشگاه امسال خود گفت: این تندیس‌ها هم چون تندیس‌های مشاهیر ایران از جنس سیلیکون است. سیلیکون ماده‌‌‌‏ای است که در سال‌‌‌‏های اخیر جهت ساخت مجسمه از آن استفاده می‌‌‌‏شود. این ماده دارای خواص رنگ‌‌‌‏پذیری و فرم‌‌‌‏پذیری خوبی است و امکان ایجاد بافتی همچون بافت زنده پوست می‌‌‌‏نماید به همین دلیل این تندیس‌‌‌‏ها بسیار طبیعی به نظر می‌‌‌آیند.

در این نمایشگاه هم‌چنین عکس‌هایی از استاید برجسته تار ایران نیز به نمایش در خواهد آمد.

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران از ۴ تا ۱۸ خرداد در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان ایران دایر است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =