نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده در تهران

مجموعه‌ای از عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده از نخستین قیام انتفاضه در ۱۹۸۷ تا قیام سال ۲۰۱۵ از فلسطین به نمایش درآمد. او که قرار بود در افتتاحیه نمایشگاهش حضور داشته باشد، هنوز به ایران نیامده است.

به گزارش سرویس عکس هفت گاه ، این نمایشگاه عصر روز ۲۹ فروردین در قالب بخش جنبی سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در گالری شماره ۱۴ با حضور سیدرضا میرکریمی (دبیر این جشنواره)، سیف‌الله صمدیان (مدیر رویدادهای ویژه این جشنواره) و جمعی از عکاسان خبری و مدیران فرهنگی برگزار شد.

در حالی که پیش از این اعلام شده بود این نمایشگاه با حضور یعقوب‌زاده افتتاح می‌شود و قرار است ورک‌شاپ‌های حرفه‌ای توسط او برگزار شود، این عکاس ساکن پاریس هنوز به ایران نیامده است و در افتتاحیه حضور نداشت.

در این نمایشگاه در کنار مانند مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی، قاب‌هایی از زندگی جاری و کشاورزی مردم نیز به نمایش درآمده است. این عکس‌ها  از میان هزاران فریم این عکاس انتخاب شده‌اند.

این نمایشگاه به‌ عنوان رویداد جنبی بخش «زیتون‌های زخمی» این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که روی نمایش فیلم‌های مهم از کارگردان‌های جهان با موضوع سرزمین‌های اشغالی تمرکز دارد، تدارک دیده شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این عکس‌ها می‌توانند به گالری شماره ۱۴، پلاک ۱۴، خیابان خارک مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =