برپایی نمایشگاه عکس هایی با نگاهی انتزاعی به شهر رشت

روز جمعه ۱۷ آذر ، گالری هپتا میزبان نمایشگاه عکس و چیدمان چند رسانه‌ای « رشت ؛ بازآرایی » خواهد بود .

به گزارش سرویس عکس هفت گاه ، نمایشگاه « رشت؛ بازآرایی» چیدمان و مجموعه عکس‌های سعیده افروخته است که منظر شهر زادگاهش رشت را با نگاهی متفاوت و انتزاعی ثبت کرده است . حذف نگاه معمول به شهر و دیدن آنچه در مرحله اول از شهر به چشم نمی‌آید ، رویکردی است که سعیده افروخته در عکس‌هایش به‌ کار گرفته است . علاوه بر این چیدمان چند رسانه‌ای با پخش ویدیو آرت و بازسازی صدا و نورهای شهری، گویی تکرار تکه‌ای از شهر رشت در گالری است .

افروخته درباره عکس‌هایش گفت : این عکس‌ها حاصل سه سال پرسه زدن‌های عکاسانه است در خیابان های رشت. سال‌هایی که در خرمشهر و کیش زندگی می‌کردم و در آمد و رفت‌های فصلی به شهر رشت ، آنجا را گویی از پشت شیشه‌ای اشک‌ریز می‌دیدم . یک تضاد میان قحطی باران و افق یک دست سپید آفتاب جنوب با ابرهای کبود و رنگ خاکستری شهر رشت ، حائلی به میان می‌آمد تا همه چیز از آنچه که هست ، رویاگون‌تر و هذیانی‌تر باشد .

در بخشی از استیمنت این نمایشگاه نیز آمده است : شهر گویی تصنیفی است چندزبانی با واریاسیون‌ها و تغییرات مدامِ سوژه‌ها که با قرارگرفتن در افق‌های گوناگون از رنگ و نور، زمانِ خطّی خود را به هم می‌زنند و گویی به سرنوشتی دیگر دچار می‌شوند .

این نمایشگاه روز جمعه ١٧ آذر افتتاح می‌شود و تا چهارشنبه ۲۹ آذر برقرار است . هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =