برپایی نمایشگاه نقاشی توران فرهت در گالری کاما

توران فرهت در نمایشگاه «آن» تازه‌ترین آثار نقاشی‌اش را که الهام گرفته از طبیعت زیبای شمال و جنوب ایران هستند به گالری کاما آورد.

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه به نقل از روابط عمومی گالری کاما، نمایشگاه نقاشی «آن» با نمایش ۱۵ اثر نقاشی از هنرمند نقاش توران فرهت از ۴ تا ۹ مرداد در گالری کاما برپا شده است. آثار توران فرهت با الهام از طبیعت و در تکنیک میکس مدیا و در سال‌های ۹۶ تا ۹۸ خلق شده اند.

توران فرهت درباره انتخاب عنوان «آن» برای تازه‌ترین مجموعه اش که در گالری کاما به نمایش درآمده است، گفت: «آن» ثبت لحظه‌ای است که دست از سر هنرمند برنمی دارد. در خلق آثارم تحت تأثیر زیبایی‌های درختان، گل‌ها و جاده‌های ایران از شمال به جنوب بودم، بنابراین چون زیبایی‌های ایران را به کمال دیدم باید این همه زیبایی را به تصویر می‌کشیدم.

توران فرهت متولد ۱۳۲۶ در شهر لاهیجان است که از دوران کودکی در خانواده‌ای اهل ذوق و هنر پرورش یافته و نقاشی را آغاز کرده است و اکنون در صحنه نقاشی به ویژه نقاشی طبیعت خوش می‌درخشد؛ این هنرمند تاکنون در بیش از بیست ۲۰ نمایشگاه جمعی و انفرادی در داخل و خارج از کشور از جمله سوئد، آلمان و نمایشگاه‌های داخلی چون موزه رضا عباسی، موزه هنرهای معاصر، فرهنگسرای نیاوران شرکت کرده است.

نمایشگاه نقاشی «آن» از ۴ تا ۹ مرداد در گالری کاما برپاست و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک ۴۴ طبقه دوم مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =