نمایشگاه کتاب هانس کریستین اندرسن

نمایشگاه کتاب‌های نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن (۲۰۱۴) تا نهم خرداد ماه دایر خواهد بود.

هفت گاه

به گزارش سرویس ادیبات هفت گاه ؛ این روزها نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و تمامی علاقه‌مندان کتاب‌های کودک و نوجوان می‌توانند به نمایشگاه کتاب‌های نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن بروند.
این نمایشگاه با همکاری شورای کتاب کودک به مدت یک هفته از ۳ تا ۹ خرداد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان -واقع در خیابان حجاب تهران- برپاست.

در این نمایشگاه بیش از ۳۵۰ کتاب از ۲۸ نویسنده نامدار از جمله ژاکلین وودسون، رناته ولش، هوشنگ مرادی کرمانی، ژاکلین ویلسون و… و ۳۰ تصویرگر برتر جهان همچون راجر ملو، خاویر زابالا، آلبرتینه، جان برنینگهام و… وجود دارد. ساعت بازدید از نمایشگاه ۱۰ تا ۱۸ است و برای شرکت عموم آزاد است.

جایزه هانس کریستین آندرسن یا نوبل کوچک معتبرترین جایزه ادبی و هنری در حوزه ادبیات کودکان است که هر دو سال یک بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان به مولفان  در زمینه ادبیات کودک تعلق می‌گیرد. این “نوبل کوچک” به دو گروه اهدا می‌شود: نویسنگان و تصویرگران. در ایران نویسندگان و تصویرگرانی از جمله فرشید مثقالی، هوشنگ مرادی کرمانی، محمدرضا یوسفی، نسرین خسروی و احمدرضا احمدی نامزد این جایزه شده‌اند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =