نمایش سازهای محسن شاملو در جشنواره موسیقی فجر

 برای چهارمین سال نمایشگاه ساز محسن شاملو در حاشیه جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود.

 هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ،  در این دوره از جشنواره نیز نمایشگاه ساز در لابی تالار وحدت برگزار می شود.

محسن شاملو درباره این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ساز ویلن، ویلنسل، ویولا یا آلتو، ویلن دو کاسه ابداع استاد ابراهیم قنبری مهر از ساخته‌های محسن شاملو به نمایش در آمده است .

وی ادامه داد: ویولن سازی جهانی است که با ابعاد و اندازه‌های استاندارد در تمام دنیا ساخته می‌شود و ازحدود ۳۰۰ سال پیش که به تکامل رسیده تا کنون تغییری در ساختار آن ایجاد نشده بود اما ویولن دوکاسه از این منظر جالب است که با وجود تغییر در شکل ظاهری آن که مرزبندی در میان دارد و جای گوشی هایش روی دسته ویولن تغییر کرده، همچنان طبق گفته بسیاری کارشناسان همان صدا را به مراتب زیباترایجاد می‌کند. دسته ویولن در این ساز ، جای گوشی‌هاش با ویولن های معمولی فرق دارد.

 محسن شاملو از نمایش ویلنسل، آلتو و ویلن نیمه کاره و رنگ و مصالح و چوب خام مخصوص ساخت ساز خبر داد و گفت: سعی داریم در این نمایشگاه مخاطبان را با روش ساخت ویولن آشنا کنیم.

به گفته شاملو این نمایشگاه طی سال‌های برگزاری با استقبال هنرمندان خارجی شرکت کننده در جشنواره قرار می‌گیرد.

وی در این باره توضیح داد: مدیر اپرای عمان، آنیا لخنر از آلمان و بسیاری دیگر از هنرمندان داخلی و خارجی از این نمایشگاه بازدید و استقبال کرده‌اند.

گفتنی است شاملو همین نمایشگاه را فروردین ماه سال آینده در آلمان برگزار می‌کند. سازهای شاملو از خانواده ویلن و دست ساز هستند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =