نکوداشت استاد فخری ملک پور نوازنده پیشکسوت پیانو در تالار وحدت

مراسم نکوداشت فخری ملک پور نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی یکشنبه شب پنجم شهریور با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان موسیقی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

هفت گاه
به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، مراسم نکوداشت فخری ملک پور نوازنده پیشکسوت پیانو و تنها یادگار پیانونوازی به شیوه استاد مرتضی محجوبی یکشنبه شب پنجم شهریور ماه به همت موسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

پخش فیلم هم نوایی و تصنیف «پیر چنگی» به یاد استاد احمد عبادی در دستگاه همایون با شعری از بیژن ترقی، پیانونوازی استاد فخری ملک پور و خوانندگی سالار عقیلی بخش اول برنامه نکوداشت را تشکیل می داد.
در پایان نمایش فیلم، سالار عقیلی با حضور در جایگاهی که فخری ملک پور در آن نشسته بود از وی قدردانی و به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ داد.بداهه نوازی تمبک محمد اسماعیلی و سنتور سعید ثابت از هنرمندان مطرح موسیقی ایرانی که تا چند روز آینده تازه ترین کنسرت خود را در بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران برگزار خواهند کرد، بخش دوم برنامه نکوداشت استاد ملک پور بود که پس از معرفی مجری بلافاصله به اجرای برنامه خود پرداختند. پخش کلیپی از زندگی و فعالیت‌های هنری استاد فخری ملک پور و اهدای تندیس و لوح به این هنرمند پیشکسوت به همراه بداهه نوازی پیانو حریر شریعت زاده، خوانندگی سالار عقیلی و نوازندگی سحاب تربتی بخش‌های ‌اصلی مراسم نکوداشت استاد فخری ملک پور بود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =