وحید تاج برای فردوسی می خواند

وحید تاج برای گرامی‌داشت مقام حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه‌سرای ایران به صحنه می‌رود.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از هنرآنلاین وحید تاج گفت: هم‌اکنون در تدارک و برنامه‌ریزی برای برگزاری کنسرت هستیم که این کنسرت ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

این خواننده در ادامه بیان کرد: این کنسرت عاشقانه و حماسی (داستان سیاوش) به روایت استاد امیر صادقی است که به همراه گروه آوای مهربانی به اجرای برنامه می‌پردازیم.

تاج با اشاره به اینکه جمشید عندلیبی به عنوان نوازنده میهمان حضور دارد، تاکید کرد: این کنسرت شامل سرآغاز (براساس ملودی خراسان با همراهی دوتار و ارکستر)، مقدمه داستان سیاوش (آواز و تصنیف در دستگاه نوا)، زادن سیاوش از مادر (براساس تصنیف قدیمی در مایه بیات ترک)، آمدن سیوش از زابلستان (همراهی سرنا و ارکستر در دستگاه چهارگاه)، درگذشت مادر سیاوش، عاشق شدن سودابه بر سیاوش، گذشتن سیاوش بر آتش و….. است.

وحید تاج در ادامه افزود: در این کنسرت از سازهای نی، قیچک، یسنای، دوتار، تنبور، سنتور، دف، دایره، دمام، کمانچه، تار، عود، تنبک، سرنا و…. استفاده می شود.

این خواننده در پایان گفت: جمشید عندلیبی، فرشاد رستمی، بهروز بیگی، اهورا پارسا، امیر رحمانی، سیاوش کریمی نژاد، حمیدرضا آفریده، محمد ثابت راد، عارف چراغیان، شیدا عبادت دوست، ندا چراغیان، مجید علیزاده، محسن کیهان نژاد و….. به عنوان نوازنده حضور دارند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =