پاییز و کنسرت هایی که در راه اند

کنسرت های بسیاری در فصل پاییز میزبان علاقمندان به موسیقی است .

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، با فرا رسید فصل پاییز ، کنسرت های بسیاری از موسیقی سنتی گرفته تا پاپ برگزار می شود که هر کدام طرفداران مخصوص به خود را دارد . در زیر می توانید لیست کنسرت هایی که در آینده نزدیک به روی صحنه می روند را مطالعه کنید .

سالار عقیلی به همراه گروه مضراب ۱۱ مهر ماه در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱ در مرکز همایش های برج میلاد به روی صحنه می رود . قیمت بلیت این کنسرت که “تو” نام دارد  ،از ۳۰ تا ۱۲۰ هزار تومان می باشد . سرپرستی و آهنگسازی کنسرت “تو” را حمید متبسم بر عهده دارد . حمید متبسم ، سمیرا گلباز به عنوان نوازنده سه تار ، پویان بیگلر ، پدیده احرارنژاد به عنوان نوازنده تار ، آوا ایوبی ، جلال امیرپور سعید به عنوان نوازنده بم تار ، نوشین پاسدار ، بهناز بهنام نیا به عنوان نوازنده بربت و افشین بابایی و سینا خشک بیجاری به عنوان نوازنده تمبک و سازهای کوبه ای ، سالار عقیلی را در این کنسرت همراهی می کنند  و اشعاری از احمد شاملو ، سعدی ، مولانا و نیما یوشیج خوانده می شود .

محسن یگانه در روزهای ۶ ، ۷ و ۸ مهرماه در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۲ در سالن نمایشگاه میلاد به روی صحنه می رود . قیمت بلیت از ۳۵ تا ۱۰۰ هزار تومان است .

کنسرت آنسامبل اپرای ایران (بانوی زیبای من) در روزهای ۶ ، ۷ ، ۱۴ ، ۱۵ و ۱۶ مهر ماه در تالار وحدت برگزار می شود . اپرای بانوی زیبای من به همراه ارکستر پاسارگاد به روی صحنه می رود . قیمت بلیت از ۳۰ تا ۶۵ هزار تومان است . آنسامبل بانوی زیبای من داستان پروفسور”هنری هیگینز” ( رکس هریسون ) استاد آواشناسی دانشگاه است که با دوست زبان شناس‌اش” پیکرینگ” ( ویلفرد هاید وایت ) شرط می‌بندد که می‌تواند دختر گل فروش و عامی لندنی به نام الیزا دولیتل ( آدری هپبورن ) را تبدیل به بانویی متشخص کند که در میهمانی‌های اشرافی بدرخشد.

کنسرت نزدیکترین سیاره (گروه آن سو) روزهای ۱۰ و ۱۱ مهر با قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود .

 گروه کامنت در روزهای ۱۱ و ۱۷ مهر ماه در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰  در سالن اریکه ایرانیان به روی صحنه می رود . قیمت بلیت این کنسرت از ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان می باشد .

دو نوازی گروه مهربانی جمعه ۱۱ مهرماه ساعت ۲۰ در سالن رودکی اجرا می شود . در این دونوازی سلمان سالک نوازنده تار و مجید علیزاده نوازنده تنبک قطعاتی از استاد فقید محمدرضا لطفی ، را اجرا می کنند .

رسیتال فلوت، ویلن و پیانو ایران و یونان“به سرپرستی دکترآریاباستانی نژاد،  مدیرگروه دانشکده موسیقی دانشگاه هنر ، به همراهی همتایان یونانی وی ، پروفسور الکسندروس هالاپسیس (نوازنده ویلن ، ویلا و رهبر ارکستر) و خانم النا کریستودولو (پیانیست)، مدیر گروه‌های زهی و پیانو دانشکده موسیقی آتن ، در روز سیزدهم مهر (عید قربان) ساعت ۲۰ درتالار رودکی برگزار خواهد شد.

سونات برای فلوت و پیانو ، اولین قطعه کنکور موسیقی دانشگاه هنر، اثر آهنگساز نامدارایرانی دکتر سعید شریفیان ، توسط دکتر آریاباستانی‌نژاد و رعنا حیدریان برای اولین بار به روی صحنه خواهد رفت. دراین کنسرت علاوه بر ارایه یک رپرتوار منحصر به فرد کلاسیک ، شنوندگان با آثار آهنگسازان برجسته معاصر ایرانی و یونانی نیز آشنا خواهند شد که برای اولین بار در ایران اجراخواهند شد.

کنسرت گروه کهت میان (همایون مجدزاده) ۱۳ مهر ساعت ۲۱:۳۰ در تالار ایوان شمس برگزار می شود .

به مناسبت هشتصدمین سالروز مولانا کنسرت آقای سماع باهمراهی سماع قونیه کاری از امیر حسین حسنی نیا در روز ۱۵ مهر ساعت ۱۹:۳۰ در سالن برج آزادی به روی صحنه می رود . اعضای گروه شامل امیرحسین حسنی نیا (آهنگساز ، نوازنده بربت و همخوان ) ، وحید قاسمی نوازنده پرکاشن ، امیرحسین جعفری نوازنده گیتار آکستیک و همخوان ، حمید لاجوردی همخوان ، راحله فیروزی نوازنده چنگ ایرانی و همخوان ، علیرضا مغراضی نوازنده کمانچه، محمود خیرگو نوازنده ساز کوبه ای و طراح دکور ، سینا مشفقی نوازنده دف و ستار و همخوان و بهزاد هجیر ، علی رضا شاه حسینی ، سماع گران می باشد .

 ارکستر کودکان و نوجوانان ایران زمین به سرپرستی سودابه سالم ۱۷ و ۱۸ مهر در تالار وحدت به روی صحنه می رود . این گروه ۱۷ مهر در یک سانس ساعت ۱۶ و در ۱۸ مهر در دو سانس ۱۴ و ۱۶ به اجرای برنامه می پردازد .

 فرزاد فرزین ۱۷ مهر در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن نمایشگاه میلاد با بهای بلیت ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به روی صحنه می رود .

گروه سون نیز در سالن نمایشگاه میلاد ۱۸ مهر در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ به اجرا خواهد پرداخت .

پس از گروه سون ، حمید عسگری ، ۱۹ مهر در سالن نمایشگاه میلاد در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱: ۳۰ به روی صحنه می رود .

مرکز همایش های برج میلاد ۲۰ مهر در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ ، میزبان گروه ترکیبی آیان به سر پرستی و خوانندگی هژیر مهر افروز است . هژیر مهرافروز خود نوازندگی تار را نیز بر عهده دارد . تنظیم کنندگی قطعات بر عهده ی شاهد علیزاده می باشد .

 گروه عروج به سرپرستی سیروس رضوی ۲۰ مهر در دو سانس ۲۰ و ۲۲ در سالن آمفی تئاتر موسسه خیریه محک به روی صحنه می رود .

 گروه دامور به سرپرستی فراز خسروی دانش ۲۰ و ۲۱ مهر ، ساعت ۲۰:۳۰ در سالن برج آزادی به اجرای برنامه می پردازد .

در این کنسرت قطعات پاپ، محلی و کلاسیک به گونه‌ای اجرا خواهد شد که مخاطب می‌تواند صدای سازهای مختلف را از طریق حنجره اعضای این گروه بشنود.همچنین در اجرای پیش رو از حرکات نمایشی بر اساس قطعات مختلف استفاده می‌شود که حسین کودری کارگردانی حرکات نمایشی این گروه را برعهده خواهد داشت. شایان ذکر است که این کنسرت به خوانندگی غزل اکلیلی، محمود رحمانی، مینا جعفری، عطا حکاک، اهدا مصلحی، احسان آنالویی و فروغ فضلی برگزار خواهد شد.

کنسرت فارسی آذری بهزاد میرلو (گروه جانان) ۲۰ مهر ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس با اجرای آثاری ماندگار از آهنگسازان بزرگ ایران و آذربایجان برگزار می شود .

فرهنگسرای ارسباران ۲۱ مهر میزبان کنسرت هم نوازی تنبور و تمبک ( علی اکبر مرادی، پژمان حدادی ) می باشد . این کنسرت ساعت ۲۰ برگزار می شود .

فواد پیشوا ۲۲ مهر ، ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس به روی صحنه می رود .

رحیم شهریاری ۲۴ مهر در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن اریکه ایرانیان کنسرت خود را برگزار می کند .

۲۷ مهر سالن نمایشگاه میلاد میزبان علاقمندان به محمد علیزاده است . محمد علیزاده در دو سانس ۱۸ و ۲۱:۳۰ به روی صحنه می رود .

 آنسامبل نیواک ۳۰ مهر ساعت ۲۰:۳۰ در سالن رودکی به روی صحنه می رود . رپرتوار کنسرت شامل اروین شولهوف – دوئت برای ویلن و ویلنسل ، بوهوسلاو مارتینو – دوئت برای ویلن و ویلنسل شماره ۱ و ۲ ، آرتور هونگر – سوناتینا برای ویلن و ویلنسل می باشد . گلریز زربخش نوازنده ویلن  و ژابیز زربخش نوازنده ویلنسل نیز در این کنسرت به هنرنمایی می پردازند . 

احسان حق شناس ۳۰ مهر در یک سانس ، ساعت ۲۱:۳۰ در سالن نمایشگاه میلاد به روی صحنه می رود .

کنسرت چرا رفتی همایون شجریان و تهمورس پورناظری اول و دوم آبان در دو سانس ۱۸ و ۲۱:۳۰ در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد .

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 17 =