پروفسور عطاالله امیدوار دار فانی را وداع گفت

پروفسور عطاالله امیدوار ، معــــمار ، شهرساز ، عکاس ، فیلمــساز ، نقاش ، موسیقیدان ، خواننده و کارشناس هنری ، شامگاه روز گذشته ، دوشنبه ، ۱۳ دی ماه ، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش هفت گاه ، پروفسور عطاالله امیدوار ، که مدتی به دلیل بیماری حال مساعدی نداشتند ، پس از گذراندن دوره‌ ای ، روز گذشته ، دوشنبه ، ۱۳ دی ماه ، در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

عطاالله امیدوار که تحصیلات دانشگاهی خود را در فرانسه گذراند و از دانشکده معماری بوزار فرانسه با درجهٔ دکترا فارغ‌التحصیل شد ، در سال ۱۳۲۵ در شهر بافت استان کرمان متولد شد. تحصیلات ابتدایی خود را در شهر بافت و تحصیلات دورهٔ متوسطه را در کرمان و پس از آن در مدرسهٔ دارالفنون تهران به پایان برد. او در سال ۱۳۴۵ به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۵۱ در رشتهٔ معماری از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد.

او در ادامه، به فعالیت‌های موسیقی نیز پرداخت و مجوز همکاری با برنامهٔ گل‌ها را بدست آورد. امیدوار در سال ۱۳۵۲ با سعید هرمزی آشنا شد و نزد او به فراگیری نواختن تار و سه‌تار پرداخت. قطعاتی با ساز سعید هرمزی و آواز امیدوار از آن دوران برجای مانده‌است. او همچنین از آموزش‌های آوازِ سلیمان امیرقاسمی نیز بهره برد. وی به خواندنِ اذان در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی نیز پرداخت و اذان‌هایی را با استناد به شیوه‌های آوازی در دستگاه‌های نوا، همایون و چهارگاه ضبط کرد.

ساخت فیلم‌های کوتاه، خلق آثاری در حوزه نقاشی و برپایی نمایشگاه‌های متعددی از «نقاشی‌های دیجیتالی» در پاریس و ایران از دیگر دستاوردهای این هنرمند محسوب می‌شود.

هنوز زمان تشییع پیکر عطاالله امیدوار مشخص نیست و متعاقبا در خبرهای بعدی اعلام خواهد شد .

وبسایت فرهنگی و هنری هفت گاه درگذشت این استاد گرانقدر و عالی مقام را به خانواده محترم ایشان و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت گفته و برای آن مرحوم علو درجات را خواستار است .

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =