پنج فیلم غیرداستانی در «سینماتک» موزه هنرهای معاصر تهران

پنج فیلم در بخش «به سوی غیر داستانی خلاق» از روز سه شنبه ۱۴ آذرماه تا روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید .

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در ادامه برنامه نمایش فیلم در فصل پاییز سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران و در بخش آخر این فصل با عنوان «به سوی غیرداستانی خلاق» فیلم های «النا» به کارگردانی پترا کوشتا محصول سال ۲۰۱۲ برزیل، «دل سگ» به کارگردانی لوری اندرسون محصول سال ۲۰۱۶ آمریکا ، «دوشنبه های لعنتی و کیک های توت فرنگی» به کارگردانی کوکو شرایبر محصول سال ۲۰۰۰ هلند ، «زیر آفتاب» به کارگردانی ویتالی مانسکی محصول سال ۲۰۱۵ آلمان و فیلم «لویا تان» به کارگردانی لوسین کستینگ تیلور و ورنا پریول محصول سال ۲۰۱۳ فرانسه در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی آید .

روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۱۷ فیلم «النا» به کارگردانی پترا کوشتا محصول سال ۲۰۱۲ به مدت ۸۱ دقیقه به زبان اصلی با زیرنویس فارسی به انتخاب محمدرضا فرزاد در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی آید .

این فیلم درباره دختر جوان برزیلی است که در رویای بازیگر شدن به نیویورک آمریکا می‌رود. خاطرات زندگی مخفیانه‌ خانواده در ایام دیکتاتوری نظامی، پترا خواهر هفت ساله‌اش را رها می‌کند و ترک وطن می‌کند. ۲ دهه بعد پترا نیز به قصد بازیگر شدن به نیویورک می رود اما این بار در جستجوی النا. پترا زندگی و شخصیت خود را در آینه‌ تصویر النا خواهر فقیدش می‌بیند، مرزها در هم تنیده و محو می‌شوند. النا و پترا با هم یکی شده‌اند. فیلم نیز مرزهای مستند و روزنگاری‌های ویدیویی را در روایتی تب‌آلوده در هم می‌آمیزد .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =