پوریا اصانلو : جشنواره ، هنرمندان جوان را به دنیای حرفه‌ای معرفی می‌کند

پوریا اصانلو نوازنده پانزده ساله ویلن که امسال برای اولین بار در جشنواره فجر شرکت می‌کند، معتقد است جشنواره‌ نام هنرمند را در عرصه کار حرفه‌ای بیشتر مطرح می‌کند.

سی-امین-جشنواره-موسیقی-فجر14-208x300

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، بخش استعدادهای درخشان امسال برای سومین بار در جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود. در این بخش هنرمندان جوان در موسیقی کلاسیک غیرایرانی حضور خواهند داشت.

پوریا اصانلو از هفت سالگی با فراگیری ساز گیتار آموزش موسیقی را آغاز کرده و از یازده سالگی با ساز ویلن وارد هنرستان موسیقی شده است. او که در جشنواره جوان امسال نیز عنوان نخست بخش ویلن کلاسیک را کسب کرده اکنون در ارکستر فیلارمونیک تهران عضویت دارد و با ارکسترهای دیگری هم همکاری داشته است. او در جشنواره موسیقی فجر امسال سه قطعه اجرا خواهد کرد که یکی از آن قطعات به صورت دونوازی با ساز پیانو خواهد بود.

اصانلو درباره اجرا در این بخش گفت: در بخش استعدادهای درخشان هنرمندانی به روی صحنه می‌روند که اکثرا تجربه حضور در ارکسترها را دارند اما به دلیل جوان بودن، اجرای تکنوازی و یا دونوازی در سالن‌های مطرح کشور برایشان تجربه جدیدی است.  زمانی که از من برای شرکت در بخش استعدادهای درخشان دعوت شد فرصت اجرا در این جشنواره و در تالار رودکی را غنیمت شمردم و از آن استقبال کردم.

وی با بیان اینکه موسیقی زندگی اوست ادامه داد: من در زندگی ام کار و هدفی جز موسیقی ندارم و از هر موقعیتی که بتواند مرا برای برداشتن گامی در راستای پیشرفت در موسیقی یاری کند استقبال خواهم کرد.

این هنرمند جوان معتقد است: اجرا در جشنواره فجر می‌تواند مرا با بسیاری از اساتید موسیقی کشور آشنا کند و این شاید در مدت زمان اندک به راحتی امکان پذیر نباشد. از طرف دیگر شرکت در جشنواره‌ها نام هنرمند را در عرصه کار حرفه‌ای بیشتر مطرح می‌کند بخصوص بخش استعدادهای درخشان این فرصت را برای هنرمندان جوانی فراهم می‌کند که قدم‌های ابتدایی را در مسیر کار حرفه‌ای برمی‌دارند.

پوریا اصانلو همچنین حضور در کنار هنرمندان جوان دیگر را فرصتی برای محک زدن خود دانست و گفت: در این جشنواره علاوه بر جوانان هنرمند تهرانی، از نقاط مختلف کشور هم در بخش‌های مختلف شرکت می‌کنند. این اتفاق فرصت خوبی است تا هنر خود را در کنار دیگر هنرمندان محک بزنیم و از تجربیات و داشته‌های یکدیگر استفاده کنیم.

وی دامه داد:  در بسیاری از کشورهای دنیا کنکورهای نوازندگی برگزار می‌شود که شرکت در این کنکورها می‌تواند میزان سنجش خوبی باشد برای جوانان ایرانی که خود را در کنار هنرمندان سایر کشورها ببینند. اگر برای هنرمندان جوان از طرف مسئولین این امکان فراهم شود که در این آزمون‌ها یا دوره‌های آموزشی که اساتید برجسته موسیقی دنیا برگزار می‌کنند، شرکت کنند قطعا گام بزرگی در تربیت نسل جدید هنرمندان برداشته خواهد شد.

سی‌امین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی ۲۴ بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =