پژمان طاهری : از ویژگی‌های جشنواره موسیقی فجر اجرای سبک‌های مختلف موسیقی در فضا و زمانی متمرکز و منظم است

گروه “ایرانی” به سرپرستی پژمان طاهری اشعار هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری، محمد علی بهمنی و محمدرضا شفیعی کدکنی را در بخش جنبی جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌برد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، گروه ایرانی که فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۷۱ آغاز کرده در بخش جنبی‌ سی‌امین دوره جشنواره حضور دارد و در همین جشنواره به میزبانی لرستان نیز در شهر خرم آباد به صحنه می‌رود. 

پژمان طاهری درباره شرکت در جشنواره موسیقی فجر گفت: از ویژگی‌های جشنواره موسیقی فجر اجرای سبک‌های مختلف موسیقی در فضا و زمانی متمرکز و منظم است که برای مخاطب جذابیت زیادی دارد. همین امر باعث می شود در طی مدت برگزاری جشنواره علاقمندان با سبک‌های مختلف موسیقی آشنا شوند و اجرای هنرمندان مختلف را تماشا کنند.

وی در ادامه گفت: امکان دیده ، شنیده و معرفی شدن برای گروه‌های مختلف در جشنواره بیشتر از هر جای دیگری است و باعث می‌شود آنها بتوانند با مخاطب خود بیشتر ارتباط برقرار کنند. جشنواره موسیقی فجر همجنین باعث می‌شود هنرمندان جدیدی به عرصه فعالیت‌های حرفه‌ای معرفی شوند.

پژمان طاهری که اولین بار در سال ۷۲ در جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده بود، درباره یکی دیگر از ویژگی‌های جشنواره گفت: از مهم‌ترین مسائلی که در جشنواره موسیقی فجر مطرح است حضور پیشکسوتان و هنرمندان با تجربه در کنار جوانان این عرصه است. در این شرایط گاه هنرمندان پیشکسوت و قدیمی باید بدون در نظر گرفتن آنچه  که از شرکت در جشنواره به دست می‌آورند تنها به آنچه می‌توانند از علم و تجربه در اختیار هنرمندان جوان قرار دهند، فکر کنند. از این طریق نسل آینده موسیقی کشور با پشتوانه علمی و تجربه قوی رشد خواهد کرد.

سرپرست گروه ایرانی درباره اجرای گروه در شهرهای مختلف کشور طی تقریبا یک دهه گذشته توضیح داد: از مهم‌ترین اهداف من اجرا در شهرهای جدید و آشنا کردن مخاطب با موسیقی ایرانی و ایجاد انس با این نوع موسیقی است و به همین دلیل در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر؛ علاوه بر تهران، ۲۷ بهمن در شهر خرم آباد نیز به روی صحنه می‌رویم.

پژمان طاهری که تجربه کار با هنرمندانی مثل شهرام ناظری در آلبوم امیر کبیر وعلیرضا قربانی در آلبوم سوگواران خاموش را دارد درباره جایگاه کنونی موسیقی ایرانی در کشور گفت: موسیقی در کشورمان از جایگاه واقعی خود دور است و یکی از دلایل آن هم می‌تواند نبود تبلیغ و معرفی درست از جانب رسانه‌هایی باشد که توانایی اثر گذاری بر ذهن مخاطب را دارند. اگر در این رسانه‌ها  از اساتید موسیقی کشور دعوت و از هنر آنها استفاده شود مخاطب رفته رفته با هنر موسیقی اصیل کشور بیشتر خو می‌گیرد.

در اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر قطعاتی در آواز دشتی با اشعاری از هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری، محمدعلی بهمنی و محمدرضا شفیعی کدکنی اجرا خواهد شد.

 پوریا میدانی (عود)، مهران خلیلی (تار)، سهیل حسینی (تار باس)، علی فرهادی  و حنیف اسماعیلی (کمانچه)، اسماعیل حاجی کریم (دف و دایره)، امیر اسدی و صمد حسینی (تمبک) دیگر هنرمندانی هستند که در اجرای این گروه پژمان طاهری را همراهی می‌کنند.

گروه ایرانی یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس به روی صحنه می‌رود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هجده =