آخرین اخبار : 

دو پیام تسلیت برای درگذشت محمدابراهیم جعفری

علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران و مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی در پیامهایی جداگانه در گذشت محمدابراهیم جعفری هنرمند نقاش و شاعر را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنری تسلیت گفتند.

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛ علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران در پیامی گفت:

« استاد محمد ابراهیم جعفری از شمار هنرمندان ارجمندی بود که با شور و شوق ، قافله هنری این مرز و بوم را همیاری و همراهی می‌نمود و با مهارت و ظرافتی که به آثارش راه یافته بود نه تنها چهره‌ای آشنا در کشور ، بلکه شهرتش فراسوی مرزها را نیز در نوردید و برپایی نمایشگاه‌های متعدد از آثاری فاخر را سبب ساز گردید. وی سابقه طولانی در امر آموزش و گسترش هنرهای تجسمی داشته است و شاگردان بسیاری را در این حوزه تربیت کرده است.

اینک او از میان ما رخت بربست و به ابدیت پیوست،فراقش به یقین سخت است و جبران جای خالیش بزودی ناممکن می‌نماید.»

 

همچنین در پیام دیگری مجید ملانوروزی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی در گذشت نقاش نوگرا و شاعر «محمد ابراهیم جعفری » را تسلیت گفت .

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، ملانوروزی در این پیام آورده است :

« محمد ابراهیم جعفری از استادان مدرنیست ایرانی است که نقاشی را مثل شعر می دانست و شعرهایش نیز همچون تابلوی نقاشی سرشار از تصویر بود . وی سال‌ها هنرمندانه زیست و آثارش نیز بازتاب همین زندگی هنرمندانه‌اش بود .

مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی در ادامه این پیام آورده است : جعفری که مدت ها عضو هیئت علمی دانشگاه هنر بود و استاد هنرستان هنرهای زیبا،همواره حضوری فعال در عرصه‌های آموزش هنر داشت و برای آموزش هنری نسل جوان بسیار کوشید و هنرمندان زیادی را در این زمینه پرورش داد .

ملانوروزی بدینوسیله مصیبت وارده را خدمت جامعه هنری ، جامعه علمی و دانشگاهی ، خانواده محترم و دوستداران هنر تسلیت گفت و علو درجات را برای آن مرحوم طلب کرد. بی تردید نام ، خاطره و آثار استاد ابراهیم جعفری در یاد جامعه هنری همیشه زنده است . »

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *