آخرین اخبار : 

کتاب صوتی «لیلی لال» با صدای رویا تیموریان رونمایی شد

رویا تیموریان و مسعود رایگان در مراسم جشن امضای کتاب صوتی «لیلی لال» از تمایل برای خوانش کتاب صوتی با همکاری هم خبر دادند.

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، مراسم جشن امضا و رونمایی از کتاب صوتی «لیلی لال» شامل سروده‌های حسین قنواتی که با صدای رویا تیموریان خوانده شده است، عصر روز گذشته در غرفه موسسه نوین کتاب گویا در نمایشگاه کتاب برگزار شد.

در این مراسم حسین قنواتی شاعر این مجموعه درباره شکل‌گیری اشعار این کتاب عنوان داشت: شعرهای این کتاب مربوط به جامعه زنان ایران است و هر شعر از آن داستان یکی از این زنان را روایت می‌کند. سرگذشتی است که یک زن رنج کشیده ایرانی تحمل کرده است و حالا به نقطه‌ای رسیده است که به سخن درآمده و حرف می‌زند تا شاید شرایط خود را به دیگران بفهماند.

وی افزود: این اشعار نزدیک به دوسال برای سرایش زمان صرفش شده است. شخصیت‌هایی که اشعار بر اساس آنها سروده شده است همه واقعی هستند. من به دلیل روزنامه‌نگاری برخورد نزدیکی با این افراد داشته و رنج آنها را از نزدیک لمس کرده‌ام و حتی برخی از آن‌ها مطلع هستند که شعری بر مبنای زندگی آنها سروده شده است.

قنواتی درباره علت انتخاب نام «لیلی لال» برای این مجموعه نیز گفت: عبارت لال برای این انتخاب شده است که وقتی شما حرفی بزنی و صدایت به جایی نرسد گویی که لال هستی و دلیل دیگرش هم این بود که صدای نشنیده شده را با صدای بلندتری بازگو کنیم.

رویا تیموریان نیز در این مراسم عنوان کرد: این کار برای من ارزش زیادی دارد. انتشار آن هفت سال از من و شاعر و ناشر زمان گرفت و حلا انتشارش خیلی لذت‌بخش است. خوشحالم که امروز این آلبوم صوتی در زمانی منتشر می‌شود که اقبال به شنیدن این دست آثار روز به روز بیشتر می‌شود.

وی افزود: به من و همسرم مسعود رایگان پیشنهادهای متعددی برای خوانش کتاب می‌شود اما این اولین کاری بود که پذیرفتم به این دلیل که اشعاری به شدت تاثیرگذار داشت و جهان زیبا وبزرگی داشت که زن را از مرز زن بودن به مرز انسان بودن رسانده است.

تیموریان افزود: من همیشه فکر می‌کردم شیوه کتاب‌خوانی و شعر خوانی برای مردم باید تغییر کند اما واقعیت این است که جرات نمی‌کردم به خوانش کار صوتی روی بیاورم. بعد از مواجهه با این دفتر شعر امااین حس رفته رفته کمر شد. البته جنبه بازیگری این کار برای من قوی‌تر از خوانش شعرهاست و البته خود کتاب هم به من این اجازه را می‌داد. پس از این کتاب نیز یکی از اشعار مهدی اخوان ثالث را با همکاری خانم معتمدآریا خواندم که البته سرنوشتش هیج معلوم نیست و هنوز منتشر نشده است.

مسعود رایگان همسر رویا تیموریان نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد به زودی کتابی صوتی با صدای این زوج هنرمند تولید و منتشر شود.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *