کریم قربانی: اگر سیر تکاملی جشنواره موسیقی جوان به خوبی طی شود نخبه هایی از میان این بچه ها بیرون می آیند .

 اگر مسئولان به همین ترتیبی که در حال حاضر به جشنواره موسیقی جوان و این نسل از موسیقی توجه می کنند ادامه بدهند پیش بینی می کنم در ۱۰ سال آینده تعدادی از همین شرکت کنندگان بتوانند در حوزه بین الملل هم حضور پیدا کنند و موفق باشند.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کریم قربانی عضو هیئت داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز ویلنسل گفت: باعث خوشبختی و خوشحالی است که می بینیم مسئولان جشنواره تا این حد نسل جوان موسیقی کشورمان را جدی گرفته اند و هر سال این جشنواره را برگزار می کنند. همین برگزار شدن بخش ساز ویلنسل بسیار قدم مثبت و مهمی است که باعث می شود بسیاری از نوجوان ها و جوان هایی که در این زمینه در حال آموزش هستند به این جشنواره می آیند و شور و حال بیشتری در بین نوازندگان ساز ویلنسل افتاده است.

وی ادامه داد: هر سال حس می شود که احساس مسئولیت شرکت کننده ها بیشتر از دوره های قبل می شود و به جشنواره نگاهی حرفه ای تر می کنند و می گویند اگر خوب نیستیم بهتر است که شرکت نکنیم. به همین دلیل هر سال جشنواره پربارتر می شود و رپرتوارها نیز بهتر می شود و این شرکت کننده هایی که به جشنواره می آینده احساس می کنم سال به سال قوی تر می شوند.

این نوازنده ویلنسل بیان داشت: من به جرات می توانم بگویم از سومین و چهارمین دوره جشنواره موسیقی جوان به بعد سال به سال کیفیت کار شرکت کنندگان بهتر شده است. مهمترین نکته مثبتی که در چند دوره اخیر دیده ام این است که هر سال بچه ها رپرتوار جدیدی یاد می گیرند. و هم با حال و شور حرفه ای تری با جشنواره و کار خودشان برخورد می کنند.

قربانی افزود: اگر مسئولان به همین ترتیبی که در حال حاضر به جشنواره موسیقی جوان و این نسل از موسیقی توجه می کنند ادامه بدهند پیش بینی می کنم در ۱۰ سال آینده تعدادی از همین شرکت کنندگان بتوانند در حوزه بین الملل هم حضور پیدا کنند و موفق باشند. اگر جشنواره ادامه داشته باشد و سیر تکاملی اش به خوبی طی شود نخبه هایی از میان این بچه ها بیرون می آیند که باعث افتخار کشورشان خواهند بود.

این عضو هیئت داوری جشنواره جوان در خاتمه خاطر نشان کرد: برای نمونه امسال دو نفر از نوازندگان نوجوان ویلنسل به ایتالیا رفتند و در رده سنی خودشان حتی مایستر شدند. در بین ۲۲ نوازنده ویلنسل اروپایی یکی از شاگردانم به عنوان مایستر ارکستر ال سیستما در میلان انتخاب شده و جالب اینکه همین نوازنده در دو دوره گذشته جشنواره موسیقی جوان حضور داشته و در این دوره هم به مرحله نهایی رسیده بود منتهی چون شب گذشته از ایتالیا بازگشته بود نتوانست در جشنواره شرکت کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =