آخرین اخبار : 

کنسرت‌های پاپ و سنتی در دریاچه خلیج فارس برگزار می شود

نشست خبری جشنواره “شب‌های آرتمیس” سه شنبه ۳۱ مردادماه در پروژه آرتمیس برگزار شد .

001-1024x683
به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، نشست رسانه‌ای جشنواره تابستانی “شب‌‌های آرتمیس” با حضور مهران فرهادی مدیر اجرایی، مهرداد غفارزاده دبیر جشنواره و امین‌الله امرا مدیر مجتمع “آرتمیس” برگزار شد و برگزارکنندگان در خصوص حضور خوانندگان مختلف موسیقی پاپ، کلاسیک ایرانی و نواحی در جشنواره توضیح دادند.

در ابتدای این نشست فرهادی در خصوص برگزاری جشنواره “شب‌های آرتمیس” گفت: برای اولین بار یک مکان تجاری اقدام به انجام یک رویداد فرهنگی و هنری کرده و می‌خواهد جشنواره‌‌ای را تحت عنوان “شب‌های آرتمیس” برگزار کند که در آن خوانندگان متعدد و به نامی حضور خواهند داشت.

مدیر اجرایی جشنواره افزود: این برنامه با همکاری نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و تا پیش از ماه محرم ادامه دارد. مسئولین برگزاری جشنواره پس از اتمام ماه‌های محرم و صفر نیز به دنبال ایجاد تغییراتی در شکل برگزاری جشنواره هستند و این جشنواره را ادامه خواهند داد.

مهران فرهادی در خصوص شکل برگزاری جشنواره بیان کرد: در جشنواره “شب‌های آرتمیس” برنامه‌های نمایشی هم وجود دارد اما بخش اصلی آن مربوط به برگزاری کنسرت‌ برای خوانندگانی همچون فرزاد فرزین، رضا صادقی، سالار عقیلی، امید جهان، گروه روناک و برخی از خوانندگان معتبر نسل اول موسیقی پاپ از قبیل نیما مسیحا، مانی رهنما، قاسم افشار، حمید حامی، محمدرضا عیوضی و حمید خندان است. خوانندگان نسل اول پاپ که در دهه ۷۰ کارشان را آغاز کردند، اقدامات مهمی در موسیقی کشور انجام داده و آثار خاطره‌انگیزی را خلق کرده‌اند؛ لذا برگزاری کنسرت آن‌ها می‌تواند خبر خوشایندی برای علاقه‌مندان به موسیقی آن خوانندگان باشد.

فرهادی ادامه داد: در حاشیه دریاچه خلیج فارس در چیتگر یک مکان جدید برای اجرای برنامه‌های ما تعبیه شده و کنسرت‌های جشنواره “شب‌های آرتمیس” در ان مکان برگزار می‌شود. فضای برگزاری کنسرت‌های جشنواره فضای با ظرفیتی است و امکانات صدابرداری نیز در آن فضا به صورت حرفه‌ای وجود دارد.

همچنین فرهادی در خصوص قیمت بلیت‌‌های جشنواره نیز افزود: قیمت بلیت‌های جشنواره قیمت معقولی خواهد بود. قیمت هر صندلی متفاوت است و صندلی‌ها از ۱۵ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. تمام تلاش ما این بود که جشنواره طیف گسترده‌تری از مخاطبان را در بر بگیرد و قیمت بلیت‌ها هم معقول باشد.

مهران غفارزاده از کارگردان‌های سینما که دبیر این جشنواره است نیز در خصوص برگزاری جشنواره “شب‌های آرتمیس” توضیح داد: یکی از دلایل برگزاری جشنواره وجود منطقه جغرافیایی جدیدی چون دریاچه خلیج فارس در شهر تهران است که این رویداد می تواند معرف خوبی برای این منطقه ساحلی باشد. اگر تصاویر هوایی این منطقه را ببینید متوجه می شوید که شکل دریاچه در قالب نقشه ایران طراحی شده و سه جزیره ای که در این مکان ساخته شده به نوعی سمبل سه جزیره معروف خلیج فارس است که همه این‌ها می تواند بهانه خوبی برای برگزاری یک رویداد فرهنگی باشد.

دبیر جشنواره درباره برگزاری این جشنواره در فصل تابستان گفت: برگزاری جشنواره در تابستان باعث می‌شود که مشکلاتی از جمله بارش باران وجود نداشته باشد. مجوزهای برگزاری جشنواره “شب‌های آرتمیس” به سختی أخذ شده و این جشنواره سعی دارد طوری عمل کند که بعدها چیزی از آن در خاطرها باقی بماند.

در پایان این نشست امین‌الله امرا مدیریت مجتمع “آرتمیس” نیز جشنواره “شب‌های آرتمیس” را در پی تداوم فعالیت‌های فروهنگی پروژه صنعتی “آرتمیس” دانست و تأکید کرد: این پروژه در راستای الگوی اقتصاد مقاومتی است و بزودی با برنامه‌های فرهنگی دیگری در زمینه سالن‌های سینما و سالن‌های برگزاری کنسرت به روند فرهنگی خود ادامه می‌دهد تا به شکل کامل‌تری برسد. برنامه‌های بعدی ما در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *