کنسرت ارکستر سمفونیک «فرهنگ و هنر» در تالار وحدت

ارکستر سمفونیک «فرهنگ و هنر» روزهای سی ام آذر و اول دی ماه تازه ترین کنسرت خود را با هنرمندی رامیز قلی اف در تالار وحدت اجرا می کند .

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، رامیز قلی‌اف نوازنده مشهور تار اواخر ماه جاری به تهران می‌آید تا در کنار ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر ، کنسرت مشترکی را برگزار کند . این کنسرت  روزهای سی آذر و یکم دی سال جاری در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود .

در این کنسرت شهرام توکلی و علی اکبر قربانی به عنوان رهبران ارکستر و رشید وطن‌دوست به عنوان خواننده در کنار ارکستر حضور دارد . تمامی قطعات این کنسرت هم توسط رامیز قلی‌اف انتخاب شده و ارکستر سمفونیک «فرهنگ و هنر» قطعات کلاسیک موسیقی آذربایجان را که برای تار و ارکستر تنظیم شده اجرا می‌کند .

ارکستر فرهنگ و هنر به همت سوسن تقی‌پور رییس دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ تهران ، علی اکبر قربانی و شهرام توکلی و تعدادی از دانشجویان رشته‌ موسیقی با ترکیب ارکستر سمفونیک ، در تابستان ۱۳۹۳ تاسیس و در بهمن همان سال طی مراسمی در تالار وحدت و با حضور وزیر ارشاد آغاز به کار کرد .

این ارکستر تاکنون اجراهای موفقی در زمینه‌ موسیقی کلاسیک و ایرانی در تالار وحدت ، تالار رودکی ، سالن ارکستریون مسکو و کنسرواتوار چایکوفسکی داشته است . این مجموعه چندی پیش نیز سمفونیِ «افلاکیان» را طیِ چهار شب در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اجرا کرد.

کنسرت ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر با همراهی رامیز قلی‌اف نوازنده مشهور تار و اهل کشور آذربایجان ساعت ۲۱:۳۰ روزهای سی آذر و یکم دی ۱۳۹۶سال جاری در تالار وحدت برگزار می‌شود .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =