کنسرت شهرداد روحانی در برج میلاد

شهرداد روحانی مجموعه‌ای از آثارش را در برج میلاد اجرا می کند.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، در نشست خبری که صبح امروز با حضور شهرداد روحانی در تالار وحدت برگزار شد، این رهبر ارکستر به تشریح جزئیات کنسرت خود در تهران پرداخت و گفت : در این کنسرت که ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود ، در دوبخش به همراه یک ارکستر ۴۲ نفره به اجرای آثاری از من خواهیم پرداخت به طوری که قطعاتی چون«رقص بهار»، «ابدیت» ، «سرزمین من»و «باغ ایرانی» و … را اجرا می کنیم .

وی ادامه داد: در این اجرا که علی جعفری پویان به عنوان مایستر ارکستر است نوازندگانی متشکل از ارکسترهای صدا و سیما و سمفونیک حضور دارند و بنده نیز علاوه بر رهبری در برخی قطعات پیانو می نوازم.

این رهبر ارکستر با اشاره به عدم اجرای قطعه «پیتر و گرگ» گفت: از ابتدا قرار بود این قطعه را در کنسرتمان با حضور خانم مهتاب کرامتی به عنوان راوی اجرا کنیم اما متاسفانه به قدری مراحل اداری کنسرت به طول انجامید که خانم کرامتی مجبور به سفر شدند و ما نیز با رعایت اخلاقیات شخص دیگری را جایگزین ایشان نکردیم بر این اساس این قطعه از رپرتوار اجراییمان حذف شد که امیدوارم طی ماههای آینده بتوانیم آن را اجرا کنیم.

روحانی در ادامه این نشست در خصوص انتشار سه لوح فشرده آثارش بیان داشت: این اثر شامل اجراهای زنده ارکستر سمفونیک تهران است که با همراهی انجمن موسیقی ایران دو لوح از این مجموعه با عنوان «شهرزاد»و «پرنده آتشین» و یک لوح نیز شامل قطعات مختلف منتشر شد.انتشار‌ این چند لوح فشرده مثال خوبی است، برای این‌که همه بدانند ارکستر ما ۸۰ سال قدمت دارد.

شهرداد روحانی در بخش دیگری از این نشست درباره دعوت از او برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران گفت: در مدت اقامت یک هفته ای من در ایران ، توسط آقای اسفندیاری کاغذی به من رسید که درون آن نوشته شده بود که آقای روحانی لطفا زمان خالی خود را از مهرماه ۹۴ تا مهرماه ۹۵ به ما اطلاع دهید. اگر این از نظر شما دعوت است، بله من به ارکستر دعوت شده‌ام. با این حال ترجیح می‌دهم در ارکستر حضور نداشته باشم، زیرا فرصت کافی ندارم و ترجیح می‌دهم در این مدت به کارهای دیگر از جمله آهنگسازی‌ام و از همه مهم‌تر به خانواده‌ام برسم.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =