گرامیداشت ویلیام باتلر ییتس با بودجه ۵۰۰ هزار یورویی

دولت ایرلند بودجه‌ای ۵۰۰ هزار یورویی را برای گرامی‌داشت ۱۵۰ سالگی «ویلیام باتلر ییتس»، شاعر برنده نوبل ادبیات، اختصاص داده است.

هفت گاه

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، سال ۲۰۱۵ دبلیو.بی. ییتس ۱۵۰ ساله می‌شود و دولت ایرلند به همین مناسبت بودجه‌ای ۵۰۰ هزار یورویی را برای گرامی‌داشت زندگی و آثار این شاعر برنده نوبل اختصاص داده است.هنوز حدود یک سال به سال‌روز تولد ۱۵۰ سالگی شاعر برجسته ایرلند باقی مانده اما دولت این کشور مبلغ بودجه را اعلام کرده و از نهادهای مختلف برای معرفی پروژه‌های فرهنگی در سطح داخلی و بین‌المللی دعوت کرده است.

ییتس که متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۶۵ بود در سال ۱۹۲۳ موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات شد. آثار او که یکی از بزرگ‌ترین شاعران قرن بیستم محسوب می‌شود، شامل مضامین عاشقانه و سیاسی می‌شود.

«کلینت ایست‌وود» در «عزیز میلیون دلاری» و «استیون اسپیلبرگ» در فیلم «هوش مصنوعی» از شعرهای ییتس استفاده کرده‌اند. همچنین بسیاری از کارهای این شاعر برنده نوبل الهام‌بخش موسیقی‌دانان معاصر شده است.

پیش‌بینی می‌شود رویدادهای برنامه‌ریزی‌شده برای جشن ۱۵۰ سالگی این شاعر و نمایشنامه‌نویس ایرلندی بیش از ۸۵ هزار بازدیدکننده را به خود جذب کند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =