گران‌قیمت‌ترین اثر هنری از یک نقاش مکزیکی فروخته شد

نقاشی از «فریدا کالو» هنرمند مشهور قرن بیستمی در «کریستی» چوب حراج خورد و عنوان گران‌قیمت‌ترین اثر هنری متعلق به یک هنرمند مکزیکی را به خود اختصاص داد .

فریدا کالو نقاش مکزیکی

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، شعبه نیویورک «کریستی» یک تابلوی نقاشی از «فریدا کالو» نقاش معروف مکزیکی و از زنان تأثیرگذار تاریخ را به قیمت هشت میلیون دلار به فروش رساند .

حالا این تابلو ، گران‌قیمت‌ترین اثر هنری به حراج رفته از یک هنرمند مکزیکی است. «کالو» در این نقاشی دو زن را در یک باغ به تصویر کشیده است. پیش‌بینی‌ می‌شد اثر سال ۱۹۳۹ «فریدا کالو» بین ۸ تا ۱۲ میلیون دلار خریده شود.

به گزارش حریت دیلی‌نیوز، در سال ۲۰۰۶ نقاشی دیگری از این هنرمند با عنوان «ریشه‌ها» به قیمت پنج میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در حراجی «ساتبی» به فروش رسید.

«کالو» اولین هنرمند آمریکای لاتینی بود که قیمت کارهایش از مرز یک میلیون دلار گذشت. اثری از او در سال ۱۹۹۰ به قیمت یک میلیون ۴۰۰ هزار دلار چوب حراج خورد.

در دنیای هنر، این زن هنرمند را بیشتر برای خودنگاره‌های منحصربه‌فردش می‌شناسند. شخصیت، سبک و تعداد کم آثار «کالو» باعث شده بسیاری از مجموعه‌داران مشتری کارهای او باشند.

در حراجی روز ۱۲ می «کریستی» چند اثر دیگر از هنرمندان صاحب‌نامی مانند «کلود مونه» (۲۷ میلیون و ۴۰۰۰ دلار) و «مودیلیانی» (۱۲ میلیون و ۷۶۰ هزار دلار) به فروش رسید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =