گروه کیهان کلهر برنده جایزه گرمی شد

آلبوم یو-مو ما و سیلک رود آنسامبل که کیهان کلهر کمانچه‌نواز ایرانی یکی از نوازندگان آن است، برنده یک جایزه گرمی شد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، برندگان پنجاه و نهمین دوره جوایز سالانه گرمی بامداد دوشنبه به وقت ایران در مراسمی در استیپلز سنتر در لس آنجلس معرفی شدند.

جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی جهان برای آلبوم “Sing Me Home” به یو-مو ما، ویلون‌سل‌نواز چینی/آمریکاییِ متولد فرانسه و سیلک رود آنسامبل (گروه جاده ابریشم) اعطاء شد. کیهان کلهر کمانچه نواز ایرانی یکی از نوازندگان این آلبوم است.

یو-مو ما پیش از این برنده ۱۷ جایزه گرمی شده بود، اما در جوایز گرمی امسال برای اولین بار در بخش بهترین آلبوم موسیقی جهان پیروز شد. “Sing Me Home” در بخش بهترین موسیقی فیلم هم نامزد گرمی بود، اما برنده نشد.

سیلک رود آنسامبل که متشکل از نوازندگان و آهنگسازانی از بیش از ۲۰ کشور است، در سال ۲۰۰۰ توسط یو-مو ما تشکیل شد و از آن زمان تاکنون در بیش از ۳۰ کشور در سراسر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی برنامه اجرا کرده است.

سیلک رود آنسامبل تاکنون شش آلبوم منتشر کرده است. “Sing Me Home” تازه‌ترین آلبوم این گروه در آوریل ۲۰۱۶ به بازار آمد. فیلمی مستند درباره سیلک رود آنسامبل به کارگردانی مورگان نویل (“۲۰ Feet from Stardom “) مستندساز برنده اسکار در ژوئن ۲۰۱۶ اکران شد.

جاناتان گاندلسمن، ویولن‌زن روسی ساکن نیویورک پس از دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی جهان، گفت: ما با هم غریبه بودیم، اما کار کردن در کنار هم در ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته، زندگی ما را بی‌اندازه غنی کرده است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 13 =