گـزارش لحظه به لحظه از مراســم اخـتتامیـه جشـنواره موسیقی فجر

مراسم اختتامیه سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در اولین شامگاه اسفندماه در تالار وحدت در حال برگزاری است .

هفت گاه

 

 

گزارش لحظه به لحظه اختتامیه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، اختتامیه جشنواره بین المللی موسیقی فجر با حضور مسئولین هنری کشور ،‌ هنرمندان و اهالی رسانه در تالار وحدت در حال برگزاری است .

محمد علی بهمنی ، مرجان قنبری مهر ، شاهین فرهت ، صدیق تعریف ، محمد سریر ، نادر دلدار گلچین از میهمانان حاضر در مراسم هستند .

مراسم ساعت ۱۹:۳۵ ، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و خواندن سرود ملی با حضور  آقای علی جنتی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،  و  آقای پیروز ارجمند همچنین مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  آغاز شد .

اجرای مراسم اختتامیه بر عهده ی عباس سجادی است .

دکتر حسن ریاحی ، دبیر این دوره از جشنواره با به روی سن آمدن در حال خواندن پیام جشنواره خطاب به برگزیدگان آن است .

کلیپی از اجرای گروه های حاضر در جشنواره ی امسال برای حاضرین به نمایش در آمد .

در ادامه ، گروه ” زاگرس ” به سرپرستی ایرج رحمانپور که در بخش موسیقی نواحی از لرستان در جشنواره ی امسال حاضر شده بود ، به روی صحنه رفته و در حال اجرا می باشند .

بعد از اجرای موسیقی گروه موسیقی” زاگرس ” ، با پخش کلیپی از سخنان مرجان قنبری‌مهر ، اردشیر کامکار ، محمدعلی بهمنی و فخرالدین فخرالدینی به پیشواز تجلیل از این پیشکسوتان رفتند .

 آقایان علی جنتی ، علی مرادخانی ، حسن ریاحی ،  پورتراب ، حمیدرضا نوربخش به روی سن آمدند تا از این پیشکسوتان تقدیر به عمل آورند .

با حکم پیروز ارجمند ، محمد علی بهمنی ، به عنوان رییس شورای شعر و ترانه ی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد . لازم به ذکر است پیش از این ، زنده یاد مشفق کاشانی این مسئولیت را بر عهده داشت .

 بعد از تقدیر از مرجان قنبری‌مهر ، وی جایزه ی خود را به پدر ، مادر و اساتید خود تقدیم کرد .

همچنین برای اهدای جایزه اردشیر کامکار ،  داوود گنجه ای ، عضو هیئت مدیره ی خانه موسیقی به روی سن آمد و سجادی از هوشنگ کامکار به عنوان بزرگ خاندان کامکار ها دعوت کرد که به روی سن بیاید .

با حکم علی مرادخانی ، دکتر حسن ریاحی به عنوان دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ، منصوب شد .

 در ادامه ی مراسم ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی ، از اجرای مجدد ارکستر سمفونیک تهران تا پایان سال جاری خبر داد .  همچنین ارکستر ملی در سه ماهه سال آینده به روی صحنه خواهد رفت و کانون موسیقی دانان جوانان نیز تاسیس خواهد شد .  بعد از  اعلام این خبر های خوش ، علی جنتی مراسم را ترک کرد .

سپس گروه ” یاد ” با حضور محمدرضا ابراهیمی و مجتبی عسگری که در بخش نسلی دیگر در جشنواره ی سی اُم حاضر بود به روی صحنه آمد تا همچنان مراسم با اجرای آن ها ادامه یابد .

با روی سن رفتن داوران ، پیروز ارجمند ، بهداد بابایی و شهرام توکلی بخش اهدای جوایز آغاز شد .

سپس نماهنگی با عنوان ” پیامبر مهربانی ” ساخته ی پیروز ارجمند پخش شد .

احمد مسجد جامعی ، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در مراسم حضور دارد .

در ادامه ی مراسم ، گلریز زربخش نوازنده ی ویلن و کیمیا محمدی نوازنده ی پیانو در بخش استعدادهای درخشان به روی صحنه رفتند و قطعاتی را اجرا کردند .

 نمایش کلیپی از اهالی موسیقی که در سال جاری از دنیا رفتند ، من جمله زنده یاد استاد محمد رضا لطفی ، مشفق کاشانی ، مرتضی احمدی و … ،  ادامه بخش مراسم اختتامیه ی امشب است .

بعد از اهدای جوایز بخش رقابتی جشنواره ، اجرای گروه موسیقی ” دنگ شو ” پایان بخش مراسم اختتامیه بود .

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =