گزارش هفتگی فروش سینماهای جهان؛ «ترمیناتور: پیدایش» پرفروش‌ترین فیلم این هفته

«ترمیناتور: پیدایش» به لطف استقبال بی‌نظیر چینی‌ها با فروش ۲۷/۴ میلیون دلار‌، پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای جهان در گیشه بین‌الملل شد.

 ترمیناتور پیدایش

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از ایسنا ،  دنباله سری فیلم‌های «ترمیناتور» در این هفته با ثبت فروش آغازین ۲۷/۴ میلیون دلاری توانست رکورد فروش آغازین را در این کشور پس از فیلم‌های «سریع و خشن۷»، «انتقام جویان:عصر اولترون» و «ترانسفورمرها۴ » به نام خود ثبت کند و مجموع فروش خارجی خود را به ۲۶۴ میلیون دلار افزایش داد.

«ماموریت غیرممکن: ملت یاغی» نیز در این هفته در سینماهای ۶۳ کشور جهان فروش ۲۵/۲ میلیون دلاری را رقم زد تا فروش این فیلم اکشن و هیجانی به بیش از ۲۸۰ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل برسد.

 قسمت پنجم از سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» در اولین هفته اول نمایش خود در ۳۸۰ سالن سینما در ایتالیا به فروش ۲/۴ میلیون دلاری دست یافت و همچنین ۳/۱ میلیون دلار در فرانسه و همچنین ۲/۱ میلیون دلار در برزیل فروخت.

«ماموریت غیر ممکن: ملت یاغی» پس از سه هفته نمایش توانسته فروش ۲۷/۳ میلیون دلاری را در ژاپن و ۹/۵ میلیون دلار در آلمان ثبت کند‌ و سینماهای انگلیس و کره جنوبی که برای چهارمین هفته پیاپی این فیلم اکشن را در اکران دارند تا به امروز به ترتیب ۲۶/۲ و ۴۰/۱ میلیون دلار فروش داشته‌اند.

فیلم«چهار شگفت انگیز» محصول جدید کمپانی فاکس در هفته‌ای که گذشت ۱۶/۲ میلیون دلار از محل سینماهای ۶۵ کشور جهان به دست آورد و مجموع فروش خود در گیشه بین‌الملل را به بیش از ۸۰ میلیون دلار ارتقاء داد.

انیمیشن «Inside Out» محصول پیکسار که برای دهمین هفته پیاپی در اکران است در هفته‌ای که گذشت ۱۰/۷ میلیون دلار در سینماهای ۶۰ کشور جهان فروخت و مجموع فروش خارجی‌اش را به رقمی بالغ بر ۳۶۱ میلیون دلار رساند، همچنین «مرد مورچه‌ای» دیگر محصول دیزنی نیز با فروش ۲/۹ بیلون دلاری‌اش در ششمین هفته اکران مجموع فروش بین‌الملل خود ر ا به بش از ۱۹۶ میلیون دلار رساند.

«دنیای ژوراسیک» محصول کمپانی یونیورسال که تاکنون پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۵ جهان است، این هفته ۵/۷ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش خارجی وجهانی‌اش به ترتیب به ۹۸۳ دلار و ۱/۶ میلیارد دلار برسد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =