«یادی از صدای تهران» در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان)

خانه گفتمان شهر در آستانه شب یلدا و چهارمین سال درگذشت «مرتضی احمدی»، نشستی با نام «یادی از صدای تهران» برگزار می‌کند.

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از  روابط عمومی خانه گفتمان شهر، در این برنامه، «نصرالله حدادی» از نگاه یک تهران‌شناس، «احمد مسجدجامعی» از نگاه یک مدیر فرهنگی، «امیر حسین‌زادگان» از نگاه یک ناشر، «هادی آفریده» از نگاه یک مستندساز، «بابک چمن‌آرا» از نگاه یک ناشر موسیقی، «مهدی یساولی» از نگاه یک روزنامه‌نگار و «بهروز بقایی» از نگاه یک عضو خانواده سخنرانی می‌کنند، همچنین بخش‌هایی از مستند «چنارستان» ساخته هادی آفریده و باحضور مرتضی احمدی به نمایش گذاشته می‌شود.

«یادی از صدای تهران»، چهارشنبه ۲۸ آذر، ساعت ۱۷ در خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) به نشانی تهران : میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره ۵۱۴ برگزار می‌شود.

مرتضی احمدی بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه و خواننده سی‌ام آذرماه سال ۱۳۹۳ در سن ۹۰ سالگی از دنیا رفت. از جمله فعالیت‌های این هنرمند گردآوری و نگارش فرهنگ عامیانه (فولکلور) تهران است. او در این زمینه کتاب‌های «کهنه‌های همیشه نو»، «فرهنگ بر و بچه‌های تِرون»، و «پرسه در احوالات تِرون و تِرونیا» را تألیف کرده‌ است. علاوه بر تألیفاتش در حوزه فرهنگ نویسی، برخی از قدیمی‌ترین ترانه‌های کوچه‌بازاری تهران را به صورت (ضربی خوانی) بازخوانی کرده‌ است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =