«۱۰ روز با عکاسان» در خانه هنرمندان افتتاح شد .

عصر روز گذشته رویداد «۱۰ روز با عکاسان» با نمایش بیش از ۴۰۰ عکس در تمامی گالری های خانه هنرمندان ایران ، آغاز به کار کرد .

به گزارش سرویس عکس هفت گاه به نقل از مهر ، عصر روز گذشته ۱۵ آذر ششمین همایش «۱۰ روز با عکاسان» در حالی در خانه هنرمندان ایر ان افتتاح شد که تمامی گالری های خانه هنرمندان به نمایش عکس های این همایش که متعلق به انجمن های عکاسی با رویکردهای مختلف است، اختصاص پیدا کرد .

این رویدا با حضور مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران ، ساعد نیک ذات دبیر ششمین دوره «۱۰ روز با عکاسان»، مسعود زنده روح کرمانی رییس انجمن عکاسی میراث فرهنگی ، حمید فروتن رییس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران ، حسین حیدری مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس ، حافظ احمدی رییس انجمن عکاسان سینمای ایران ، ابراهیم سیسان رییس انجمن عکاسان خانه تئاتر و یدالله ولی زاده رییس انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران و علاقمندان برپا شد .

رجبی معمار در ابتدای این مراسم در سخنانی بیان کرد : اینجا خانه انجمن های صنفی هنری است و هر انجمن می تواند به میزان تلاش خود در فضاهای خانه هنرمندان فعالیت کند. ما در طول سال ۲ رخداد بزرگ عکاسی را در خانه هنرمندان ایران میزبانی می کنیم که یکی از آن ها همایش «۱۰ روز با عکاسان» و دیگری «جشن تصویر سال» است .

وی ادامه داد: امیدوارم که در این رویداد با برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی اتفاق خوشایندی برای جامعه عکاسی ایران رخ بدهد و خروجی قابل توجهی داشته باشد .

ساعد نیک ذات نیز در ادامه گفت: حرفه اصلی من سینما است و آنجا یاد گرفتم که باید هر کاری را به شکل گروهی انجام داد. امسال نیز این رویداد با همکاری شش انجمن تخصصی عکاسی و همچنین همکاری ۲ استان که ۲نمایشگاه ویژه را به خود اختصاص دادند، برگزار شده است .

وی توضیح داد: امسال ما کمیته ای برای برپایی رویداد تشکیل دادیم که در آن هر فرد یک بخشی از کار را در دست بگیرد. مریم منصوری مدیر اجرایی، شهاب الدین عادل مدیر شورای علمی، مهدی وثوق نیا مدیر هنری، مجید فروغی مدیر روابط عمومی، آرش کریمی مدیر بخش نگاه شخصی، جاوید نیک پور مدیر بخش رسانه های دیجیتال هستند که همکاری آنها ما را به این نقطه رساند. امسال ما از ۲ استانی که در زمینه عکاسی فعال هستند هم نمایشگاهی برپا کردیم که کیوریتوری آن در بخش آذربایجان غربی به عهده رومین محتشم بود و بخش استان خراسان را نیز کیارنگ اعلایی به عهده داشت .

در ادامه مراسم و در بخش افتتاح نمایشگاه ها، با نوای نی انبان و سازهای کوبه ای این همایش آغاز به کار کرد. در این دوره بیش از ۴۰۰ عکس در گالری های خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شده است .

انجمن عکاسان میراث فرهنگی عکس های بادگیرهای ایران با عنوان «ایران سرزمین بادگیرها» به نمایش گذاشته شده است .

در نمایشگاه انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس شاهد نمایشگاهی با عنوان «یک حلقه از جنگ» هستیم با عکس هایی از حمیدرضا ولی که از یک روز عملیات در ماهوت عراق در یک حلقه فیلم، ۲۱ عکس از زندگی شهید منصور عطشانی در جزیره مینو و ۲۱ عکس که شهید عطشانی عکاسی کرده به نمایش گذاشته شده است .

در بخش نمایشگاهی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران هفت مجموعه عکس با عنوان های «قاچاق سوخت»، «تولد یک بحران»، «خروس های جنگی»، «سال هزار و سیصد و چند»، «یار دبستانی»، «آوای کودکی» و «خاطات مقدس» در مجموع با ۶۵ عکس به نمایش گذاشته شده است .

انجمن عکاسان سینمای ایران با موضوع مواجهه در عکاسی سینما ۹ قاب از عکس های پشت صحنه و صحنه فیلم به نمایش گذاشته است .

در نمایشگاه انجمن عکاسان خانه تئاتر ۳۲ عکس از اجراهای تئاتر و در نمایشگاه انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران ۳۱ عکس به نمایش گذاشته شده است .

 نمایشگاه عکس استان خراسان با ۶۸ عکس از عکاسان این استان و نمایشگاه استان آذربایجان غربی با ۴۶ عکس در ششمین همایش «۱۰ روز با عکاسان» برگزار شده است .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =