آرپینه ایسرائیلیان : نوازندگان نوجوان پیانو درحال پیشرفت هستند .

 بچه ها در سطح بسیار خوبی ظاهر شدند و کار خودشان را ارائه دادند که این نشان از پیشرفت نوازندگان شرکت کننده در جشنواره دارد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران ، آرپینه ایسرائیلیان عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز پیانو با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی نوازندگان نوجوان و جوان شرکت کننده در این دوره از جشنواره گفت: امسال روند برگزاری  خیلی خوب بود و بچه ها در سطح بسیار خوبی ظاهر شدند و کار خودشان را ارائه دادند که این نشان از پیشرفت نوازندگان شرکت کننده در جشنواره دارد.

وی با اشاره به اجرای شرکت کنندگان در بخش تکنوازی پیانو ادامه داد: من از کلیت کارها راضی هستم و خیلی خوب اجراها انجام شد و انتخاب نفرات برگزیده صورت گرفت.

این نوازنده برجسته پیانو جشنواره موسیقی جوان را انگیزه خوبی برای جوانان نوازنده دانست و افزود: برگزاری چنین جشنواره ای انگیزه خوبی است چرا که بسیاری از بچه ها آزاد کار می کنند و دانشجوی موسیقی نیستند و این اتفاق می تواند به روند کاریشان کمک کند بر این اساس به نظرم باید چنین جشنوارهای دوبار در سال برگزار شود.

این عضو هیئت انتخاب و داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان گفت: بچه ها تلاش می کنند و با استعداد هستند و به نظرم حتی آنهایی که در این جشنواره شرکت نکردند باید بیایند و از نزدیک این اجراها را ببینند چرا که خود این اتفاق برایشان انگیزه ایجاد می کند.

ایسرائیلیان با اشاره به تفاوت کیفیت اجراهای امسال و سال گذشته شرکت کنندگان بیان داشت: خیلی تفاوتی نکرده اما متاسفانه سطح کیفیت نوازندگی شرکت کنندگان تهران و شهرستان خیلی با هم متفاوت است که این مسئله به نبود امکانات و استاد خوب در شهرستانها مربوط می شود.

این نوازنده پیانو در خاتمه خاطر نشان کرد: موسیقی کلاسیک جهان بزرگی است و بچه ها از سن پایین در همه جای دنیا به  آن ورود می کنند ولی در ایران همه چیز متفاوت است چرا که بچه ها خیلی انگیزه دارند و با استعداد هستند اما سیستمی وجود ندارد که از سن کمتر وارد این حیطه شوند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =