استاد سید حمزه حسینی ، چهره ماندگار هنر استان گلستان درگذشت

سید حمزه حسینی از اساتید آواز و پیرغلامان تعزیه  و یکی از چهره های ماندگار استان گلستان درگذشت.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه، سید حمزه حسینی از اساتید آواز و پیرغلامان تعزیه  و یکی از چهره های ماندگار استان گلستان عصر ۲۵ مهر ماه در سن ۷۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

زنده یاد سید حمزه حسینی که از اساتید و پیشکسوتان شناخته شده عرصه موسیقی در استان گلستان به شمار می آید، از همان اوایل کودکی علاقه زیادی به تعزیه و آواز داشت. هر سال در ایام محرم در مراسم تعزیه  شرکت کرده و نقش طفلان را بازی می کرد.

پدرش از صدای خوبی برخوردار بود و تا اندازه ای با مقام های موسیقی آشنایی داشت و مشوق او بود. زنده یاد سید حمزه حسینی در سن ۱۶ سالگی پدر خود را از دست می دهد و پس از مدتی به تهران هجرت می کند و در این شهر مشغول به کار می شود. پس از مهاجرت به تهران با د استاد احمد ابراهیمی که  یکی از ردیف دان های موسیقی اصیل بودند، آشنا می شود و به مدت سه سال از مکتب ایشان کسب فیض می کند.وی در نزد استاد جلیل شهناز نیز شاگردی می کند . همچنینایشان به مدت چهار سال از استاد احمد عبادی آموخت . مدتی بعد به خدمت استاد اکبر محسنی رفته وچهار سال در خدمت ایشان بود.

استاد سید حمزه حسینی پس از چندین سال سعی و کسب دانش در عرصه موسیقی توانست کنسرت های متعددی  در داخل وخارج از کشور اجرا نماید. وی در طول فعالیت هنری خود همکاری های متعددی با هنرمندان بنام از جمله جلال ذوالفنون داشت .  همچنین در همایش روحانی (اربعین آفتاب ) که در تهران برگزار شد ، استاد سید حمزه حسینی  به عنوان یکی از پیشکسوتان صاحب نام کشور شناخته شد و در بیست و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی به عنوان پیشکسوت نمونه در عرصه تعزیه و موسیقی و یکی از چهره های ماندگار استان گلستان معرفی شد. همچنین در سال ۱۳۸۴ در کنگره جهانی تعزیه شرکت نمود و مقام اول را کسب کرد.

وی در ۲۵ مهر ماه سال ۱۳۹۹ در سن ۷۲ سالگی به علت عارضه ی مغزی درگذشت.

وبسایت فرهنگی-هنری هفت گاه درگذشت این هنرمند و استاد برجسته عرصه موسیقی را به خانواده وی و اهالی هنر و همچنین به سرکار خانم الهام صادقی سردبیر محترم وبسایت فرهنگی- هنری هفت گاه تسلیت می گوید.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + نوزده =