برنامه کامل نمایش فیلم‌های هشتمین دوره از جشنواره حقیقت

برنامه نمایش فیلم‌های هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران ، سینماحقیقت منتشر شد.

سینما حقیقت

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، مجموع فیلم‌هایی که در هشتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌روند، بالغ بر ۲۸۷ فیلم مستند می‌شود که ۱۷۰ فیلم مستند ایرانی (مسابقه و خارج از مسابقه) و ۱۱۷ فیلم مستند خارجی (مسابقه و جنبی) خواهند بود.

در بخش مسابقه ملی هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، ۱۱۸ فیلم پذیرفته شدند که شامل ۲۹ مستند بلند، ۳۷ مستند نیمه‌بلند و ۵۲ فیلم مستند کوتاه می‌شود. ۱۲ فیلم مستند ایرانی هم در بخش «خارج از مسابقه» روی پرده می‌روند.

در بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره سینماحقیقت نیز ۲۳ فیلم مستند به نمایش درمی‌آیند که ۱۷ فیلم از مجموع این آثار، در بخش مسابقه ملی هم پذیرفته شده‌اند.

در بخش «مستند شهر» جشنواره که با مشارکت سازمان زیباسازی شهرداری تهران برپا شده، ۱۳ فیلم مستند روی پرده می‌رود. از این جمع، ۶ فیلم در بخش مسابقه ملی هم شرکت دارند

در بخش «مستند صنایع دستی و هنرهای سنتی» هم که با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا شده، ۱۱ فیلم مستند پذیرفته شده‌اند که از این تعداد، ۳ فیلم در بخش مسابقه ملی هم شرکت دارند.

در بخش مرور سینمای مستند اصفهان، ۲۰ فیلم مستند از آثار منتخب ۲۰ مستندساز اصفهانی به نمایش درمی‌آید و در آیین پایانی جشنواره از آنان تقدیر می‌شود.

در بخش «مسابقه بین‌الملل» جشنواره نیز ۳۰ فیلم مستند از ۲۳ کشور جهان پذیرفته شدند که از این تعداد، ۱۳ فیلم در بخش مستندهای کوتاه، ۹ فیلم در بخش مستندهای نیمه‌بلند و ۸ فیلم نیز در بخش مستندهای بلند به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش جنبی بین‌المللی هم ۸۷ فیلم مستند خارجی که برخی از آنها، برگزیده جشنواره‌های مهمی چون ایدفا هلند، ونیز ایتالیا، برلین آلمان و… هستند، به این شرح به نمایش درمی‌آیند: روزگار ما: ۱۲ فیلم؛ مستند قوم‌شناسی استونی: ۱۱ فیلم؛ نمایش‌های ویژه: ۱۰ فیلم؛ آینه یک جشنواره: ویزیون دورئل: ۸ فیلم؛ مستند ژاپن: ۸ فیلم؛ نگاهی دیگر: ۷ فیلم؛ مستند ورزشی: ۷ فیلم؛ زیستگاه ما: ۶ فیلم؛ پرتره: ۶ فیلم؛ در قلب شرق: ۵ فیلم؛ بزرگداشت هدی هانیگمان: ۴ فیلم؛ پیشنهاد استاد: ۳ فیلم

 

جلسات نقد و بررسی فیلم‌های هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت از ساعت ۱۸ عصر هر روز، در سالن شماره ۳ سینما فلسطین برپا می‌شود تا آثار منتخبی از بخش مسابقه ملی و مسابقه بین‌الملل جشنواره توسط اعضای انجمن منتقدان مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

پیش از شروع جلسات نقد و بررسی و از ساعت ۱۷:۳۰ عصر هر روز هم از کتاب‌های جدید بخش پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی که به بهانه برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت منتشر شده، رونمایی خواهد شد.

 

برای دریافت فایل PDF برنامه کامل جشنواره کلیک کنید 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =