برگزاری نخستین «هفته پژوهش سینمای ایران» در تهران

هفته پژوهش سینمای ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین «هفته پژوهش سینمای ایران» در تهران

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، نخستین هفته پژوهش سینمای ایران از ۲ تا ۵ خرداد در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. معاونت پژوهشی خانه هنرمندان ایران با توجه به ضرورت و اهمیت پژوهش‌های نظام‌مند و در راستای ترویج پژوهش‌های نظری در حیطه سینما، نخستین هفته پژوهش سینمای ایران را برگزار می‌کند.

سمینار نخست با عنوان «سینمای ایران و مخاطب» شنبه ۲ خرداد برگزار خواهد شد. در این سمینار پس از مراسم افتتاحیه با حضور حجت الله ایوبی، مجید سرسنگی، رضا میرکریمی، بهمن نامور مطلق و مقدمه حسن حسینی، دبیر علمی، علیرضا محمودی با عنوان «مخاطب شناسی سینمای ایران در دهه هشتاد»، علی بختیاری با عنوان «بازتاب یک بازتاب: نگاهی به پدیده پوستر فیلم ایرانی از ۱۳۰۹  تا ۱۳۵۷» و محمود صادقلو گیوی با عنوان «فرانکشتاین، برادران مارکس و سینمای ایران» سخنرانی خواهند کرد.

سمینار دوم با عنوان «سینمای ایران و اسطوره» روز یکشنبه ۳ خرداد ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد. در این سمینار دکتر بهمن نامور مطلق، دبیر علمی سمینار، با عنوان «اسطوره و سینما»، صفیه اثنی عشری با عنوان «شی در نقش قهرمان» و بهروز عوض پور با عنوان «نقد فیلم زندان زنان با اسطوره شناسی خورشیدی ماکس مولر» سخنرانی خواهند کرد.

سمینار سوم با عنوان «سینمای ایران و فیلم نامه» دوشنبه ۴ خرداد ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد. در این سمینار پس از مقدمه عباس اکبری، دبیرعلمی، فرهاد توحیدی با عنوان «ایده و ایده پردازی در فیلم» محمد شهبا با عنوان «روایت غیرخطی» و بهروز افخمی با عنوان «هرم را وارونه کن» سخنرانی خواهند کرد.

سمینار چهارم با عنوان «زمان و مکان در سینمای ایران» سه شنبه ۵ خرداد ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد. در این سمینار حمیدرضا شعیری با عنوان «زمان انفجاری، انسدادی و انبساطی در سینما با تاکید بر مستند دماغ به سبک ایرانی» و رامتین شهبازی با عنوان «مطالعه وجه اسطوره‌ای خرمشهر به‌مثابه مکان روایی در بازنمایی سینمایی: در نگاهی به دو مستند «داستان یک شهر» و «ناگهان تو گم شدی»»، سخنرانی خواهند کرد.

علاقمندان برای حضور در سمینارها می‌توانند در تاریخ‌های مربوطه به خانه هنرمندان ایران تالار استاد شهناز مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =