تالار وحدت میزبان ارکستر موسیقی ملی ایران می شود

ارکستر موسیقی ملی ایران پایان هفته جاری روی صحنه می رود .

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ( ۲۹ و ۳۰ مرداد ماه) بار دیگر روی صحنه می رود تا آثاری از روح الله خالقی، همایون خرم، علی تجویدی ، فرامرز پایور و فرهاد فخرالدینی را اجرا کند. در این اجرا بر خلاف سایر اجراهای این ارکستر به هنر تکنوازی در موسیقی ایرانی نگاه ویژه ای شده و بر همین اساس نوازندگانی چون محمد اسماعیلی، سعید ثابت و حبیب جدیری به ترتیب تکنوازی تنبک، سنتور و ویلن را برعهده دارند.
چنان که پیش تر گفته شد این کنسرت شامل آثار متعددی از آهنگسازان ایرانی است و قرار است طی آن علاوه بر اجرای قطعه‌ای جدید، حبیب جدیری به عنوان سولیست جوان ویولن برای اولین‌بار معرفی می‌شود. ضمن اینکه قطعه‌ای هم با عنوان «چهار مضراب شور» از استاد فرامرز پایور با تنظیم فرهاد فخرالدینی برای سنتور و ارکستر توسط سعید ثابت (سنتور) و محمد اسماعیلی (تنبک) اجرا می‌شود.
در این کنسرت حمیدرضا نوربخش به عنوان خواننده  قطعه «سنگ خارا» ساخته علی تجویدی با تنظیم روح‌الله خالقی و «سرگشته» -تو ای پری کجایی- از ساخته‌های همایون خرم و شعر هوشنگ ابتهاج اَوسطایی ، «شب جدایی» از ساخته‌های مجید وفادار و شعری از رهی معیری با تنظیم مزدا انصاری، «هزار دستان به چمن» از ساخته‌های امیر جاهد و «جفای گلچین» کاری از عبدالحسین برازنده و شعری از صدر سالک اجرا می کند.
رشید وطن دوست نیز در بخش دیگری از این کنسرت  قطعاتی از آثار آهنگسازان جمهوری آذربایجان را که در زمان اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده، به صورت اپرا اجرا می کند. قطعاتی که در این قسمت اجرا می شوند عبارتند از «وطنیمده» از ساخته‌های سلیمان علی عسگراف ، «منیم عزیز شهر» به آهنگسازی توفیق قلی‌اف  و «آختاریپ تاپدیم سنی» از ساخته‌های اوزف حاجی بک اف و «قرنفیل» از ساخته‌ها واصف آدی گوزل اف.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =