پیام تسلیت دفتر تعزیه و‌ نمایش‌های آیینی حوزه هنری در پی درگذشت سید حمزه حسینی

محسن میرزاعلی مدیر دفتر تعزیه و‌ نمایش‌های آیینی حوزه هنری درگذشت استاد سید حمزه حسینی، پیشکوت موسیقی سنتی و تعزیه استان گلستان را تسلیت گفت.
هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، استاد سیدحمزه حسینی ، نوازنده و خواننده موسیقی سنتی و از پیرغلامان پیشکسوت تعزیه استان گلستان به دلیل عارضه مغزی، روز جمعه ۲۵ مهرماه ،  در سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) دار فانی را وداع گفت. از این رو محسن میرزاعلی مدیر دفتر تعزیه و‌ نمایش‌های آیینی حوزه هنری درگذشت این استاد ارجمند را طی پیامی به جامعه هنری کشور به ویژه هنرمندان و هنر دوستان موسیقی سنتی و تعزیه تسلیت گفت.

متن این پیام چنین است:

«انا لله و انا الیه راجعون

باز هم ارغنون هستی در تلالویی از مشیت‌های خداوندی نغمه‌ای غمگنانه سرداد و در روز وفات خاتم انبیا و واپسین روزهای سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) از هجرت هنرمند پیشکسوت تعزیه استان گلستان و موسیقی کشور استاد  سید حمزه حسینی از عالم خاک به افلاک خبرداد.

خبر فقدان این هنرمند ملی که عمرپر ثمر خود را با سازی از جنس شور و عرفان دمساز کرد، سبب اندوه و تاثر شد.

آن مرحوم در طول عمر بابرکت خود در نقش اولیاء‌خوانی و تلاش در عرصه موسیقی سنتی ایران و تربیت شاگردان بسیار، ارادت خویش را به امام حسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت نشان داد و با مناجات خوانی و اجرای تعزیه در سطح استان  گلستان سهم ارزنده‌ای در پاسداشت اجرای آیین‌های عاشورایی داشته است.

دفتر تعزیه و نمایش‌های آیینی حوزه هنری ضمن عرض تسلیت این ضایعه به جامعه هنری استان از خداوند متعال برای آن هنرمند فقید علو درجات و برای خانواده و بازماندگان آن مرحوم، شکیبایی آرزومند است.»

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =