خانه هنرمندان میزبان جشنواره عکس تئاتر مقاومت می‌شود

بخش نمایشگاهی عکس‌های «جشنواره سراسری تئاتر مقاومت» دوم آذرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

 هفت گاه

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه ، ستاد اجرایی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت فراخوان مسابقه عکاسی این جشنواره را در ماه مهر منتشر کرد.

در این فراخوان‌ آمده بود: «عکاسی هنری است فراگیر که تمام افراد جامعه با آن ارتباط دارند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی این هنر نیز متحول و عمیق شده است. امروز دیگر هر گروه نمایشی، عکاس خود را دارد که لحظات مختلف تولید و تمرین و اجرای آن را ثبت می‌کند. این برای عکاسی و تئاتر مهم است. به همین منظور جشنواره تئاتر مقاومت در پانزدهمین دوره برگزاری‌اش و با رویکردی متفاوت با ادوار گذشته عمل کرده و اقدام به برگزاری بخش مسابقه عکس می‌کند.»

درپی این فراخوان، ۲۹۰ عکس که از تئاترهایی با موضوع و محوریت جنگ گرفته شده و مربوط به ۱۰ سال اخیر است، به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. از میان این آثار، ۳۰ اثر در ابعاد ۷۰ در ۵۰ سانتی‌متر، از ۱۴ عکاس به بخش نهایی و نمایشگاهی راه یافته است.

این پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر مقاومت و نخستین دوره‌ای است که بخش عکس به دبیری مهدی آشنا، در قالب این جشنواره برگزار می‌شود.

این نمایشگاه تا هفتم آذرماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =