رسیتال گیتار لیلی افشار در فرهنگسرای نیاوران

 

204-5.jpg

لیلی افشار روزهای ۱۸ و ۱۹ مردادماه برای ایرانیان گیتار کلاسیک می‌نوازد.

به گزارش هفت گاه، لیلی افشار به عنوان نخستین زن دنیا که در رشته نوازندگی گیتار دکترای خود را اخذ کرده است، رسیتال گیتار خود را ۱۸ و ۱۹ مرداد در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌کند.

افشار در این کنسرت به اجرای آثاری از آهنگسازان معاصر می‌پردازد و قطعاتی از تدسکو، باخ، لئو براور و البنیز را خوادهد نواخت.

همچنین، براساس روال کنسرت‌های این هنرمند، در این کنسرت قطعاتی از موسیقی محلی مناطق مختلف ایران را نیز اجرا می‌شود که آنها را برای گیتار تنظیم کرده است.

لیلی افشار هر ساله چند ماهی را در ایران سپری می‌کند و کنسرت‌ها و مسترکلاس‌هایی را برای علاقه‌مندان به موسیقی برگزار می‌کند.

امسال نیز کلاس‌های افشار در تهران، ساری، تبریز، اصفهان و کرمانشاه در حال ثبت نام و برگزاری است. ثبت نام در این کلاس ها از طریق سایت «خانه گیتار ایران» انجام می‌شود.

لیلی افشار نواختن گیتار را از ۱۰ سالگی آغاز کرده و ازجمله نوازندگان برجسته گیتار کلاسیک در جهان و نخستین زنی است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک از دانشگاه ایالتی فلوریدا به درجه دکتری دست یافته است.

این هنرمند که لیسانس موسیقی خود را از کنسرواتوار بوستون دریافت کرده تا کنون جوایز زیادی را کسب کرده و اکنون استاد دانشگاه ممفیس است. این نوازنده گیتار تاکنون کنسرت‌های متعددی در فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا و استرالیا برگزار کرده است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =