آخرین اخبار : 

زمان تشییع پیکر رضا امیر یاراحمدی هنرمند مجسمه ساز اعلام شد .

پیکر رضا امیر یاراحمدی که شامگاه ۲۵ مهر بر اثر ایست قلبی درگذشت، یکشنبه تشییع می شود.

به گزارش سرویس تجسمی هفت گاه به نقل از مهر ، عباس مجیدی رییس انجمن مجسمه‌سازان ایران با اعلام خبر درگذشت رضا امیر یاراحمدی هنرمند مجسمه ساز گفت: پیکر زنده‌یاد یاراحمدی یکشنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی پنجشنبه و جمعه و وقوع این حادثه به صورت یکباره هنوز خانواده یاراحمدی در شوک هستند و همین امر برنامه‌ریزی برای مراسم تشییع و تدفین را کند کرده است. با این حال انجمن مجسمه‌سازان ایران در حال پیگیری برنامه‌ها است و خانه هنرمندان ایران هم اعلام همکاری کرده است.

مجیدی اعلام کرد: آنچه تقریبا قطعی شده این است که پیکر زنده یاد یاراحمدی یکشنبه ۲۹ مهرماه از مقابل خانه هنرمندان تشییع می‌شود.

رییس انجمن مجسمه‌سازان بیان کرد: باتوجه به اینکه قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) پر شده احتمالا پیکر پی در قطعه نام‌آوران آرام خواهد گرفت.

رضا امیر یاراحمدی از هنرمندان پیشکسوت مجسمه‌سازی است که در کارنامه کاری خود ساخت پیکره برنزی ابوالقاسم فردوسی، مولانا جلال الدین محمد بلخی، ابونصر فارابی، ابن سینا، سردار مجید بقایی، درخت بسم‌الله مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی، کتیبه و نقش برجسته میدان فرمانیه، مجسمه گوزن نشان کارخانجات رنگسازی ایران، مرمت و بازسازی نمای مجلس شورای ملی و بازسازی کلیه مجسمه های مجموعه مجلس را ثبت کرده است.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *