سودابه سالم : جشنواره موسیقی فجر همکاری در انجام یک کار گروهی را به کودکان آموزش می‌دهد

کودکان و نوجوانان ۹ تا ۱۷ ساله با گروه موسیقی “آموزشگاه ودا” در سی‌امین حشنواره موسیقی فجر حضور دارند.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، گروه موسیقی “آموزشگاه ودا” به سرپرستی سودابه سالم در بخش موسیقی کودک و نوجوان جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌رود.

سودابه سالم درباره اجرای کودکان و نوجوانان در جشنواره موسیقی فجر گفت:  شرکت در این جشنواره به کودکان و نوجوانان فرصت دیده شدن و اجرا بر روی صحنه را می‌دهد و این امر تاثیر خوبی بر آنها دارد و به آنها انگیزه بیشتری برای فراگیری موسیقی و ورود به دنیای حرفه‌ای می‌دهد.

سالم که یکی از بنیان گذاران موسیقی کودک و از فعالان این عرصه است در ادامه گفت: این موقعیت باعث می‌شود کودکان بیاموزند که احساسات و عواطف خود را کنترل کنند و این تجربه بزرگ و مهمی برای آنهاست.

وی افرود: این اجراها در حالی که باعت شادی کودکان می‌شود، به تقویت و رشد تمرکز بچه‌ها در سنین پایین‌تر هم کمک می‌کند و همکاری در انجام یک کار گروهی را به آنها آموزش می‌دهد.

سالم که تجربه فراوانی در به روی صحنه بردن کنسرت‌های کودک و نوجوان دارد، در ادامه گفت:  قرار گرفتن نوجوانان در چنین محیط‌هایی و توجه به موسیقی و فعالیت‌های هنری آنها را از فضاهای پر خطر و خطاهایی که ممکن است بر سر راهشان وجود داشته باشد دور می‌کند.

سرپرست گروه موسیقی “آموزشگاه ودا” که در کارهایش از عناصر موسیقی بومی استفاده می‌کند درباره جایگاه موسیقی کودک و نوجوان گفت: متاسفانه مسئولان آموزشی توجه چندانی به موسیقی ندارد و این کم توجهی درباره موسیقی کودکان و نوجوانان بیشتر هم هست.

سودابه سالم افزود: در مدارس بحث آموزش موسیقی به کودکان یا نادیده گرفته می‌شود یا توجه چندانی به آن نمی‌شود، در صورتی که اولین مکانی که می‌توان در آن آموزش فعالیت‌های فرهنگی به کودک را آغاز کرد، مدرسه است.

وی گفت: البته در این سال‌ها شاهد هستیم که آموزش هنر به کودکان برای والدین اهمیت پیدا کرده است و پدرها و مادرها در تلاش هستند که فرزندانشان با موسیقی و فعالیت‌های فرهنگی آشنایی پیدا کنند. این امر نشان می دهد که ایران کشور فرهنگی است که مردم آن برای فرهنگ و هنر سرزمینشان ارزش بالایی قائل‌اند.

به گفته سودابه سالم اجرای گروه موسیقی آموزشگاه ودا به سه بخش تقسیم می‌شود. نوازندگی ویلن کلاسیک ، گیتار و دف بخش‌هایی هستند که تنظیم و رهبری آنها  را زامیار بهزادی، فرهاد مجدیه‌زاده، پرهام صارمی و یاور احمدی انجام خواهند داد.

گروه ویولن سال ۸۷ از هنرجویان سازهای زهی آموزشگاه موسیقی ودا  تشکیل شد و تا به حال با گروه کودکان ایران زمین و به صورت مستقل کنسرتهایی در جشنواره فجر داشته است.

 گروه گیتار آموزشگاه ودا کار خود را از سال ۸۸ شروع کرده و با سبک‌های پاپ، کلاسیک و فلامینکو اجرا کرده است. گروه دف متشکل از هنرجویان آموزشگاه ودا در سال ۱۳۸۹ تشکیل شده و اجراهای مختلفی داشته که  از جمله می‌توان به شرکت در بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد.

در این اجرا کودکان ۹ تا نوجوانان ۱۷ ساله به روی صحنه خواهند رفت.

گروه موسیقی “آموزشگاه ودا”  سه‌شنبه ۲۸ بهمن  ساعت ۱۸:۱۵ در تالار ایوان شمس به صحنه می‌رود.

در بخش کودک و نوجوان جشنواره سه گروه “ارف” ، “پارس” و “آموزشگاه ودا” به روی صحنه می‌رود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =